Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Chodnik na ul. Wałowej prawie gotowy

Kończą się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na ul. Wałowej, gdzie w miejsce starego i zniszczonego chodnika, powstaje nowy. Wcześniej w ramach poprawy komfortu ruchu pieszych w mieście, powstały nowe pasy na ul. Daszyńskiego i ul. Witosa, gdzie zamontowano także wysepki ograniczające parkowanie, tym samym zwiększające widoczność na przejściu dla pieszych. W ostatnim czasie na ul. Witosa oraz na ul. Żołnierzy Września zamontowano także progi zwalniające.

Ten chodnik, to dla nas osób starszych duże ułatwienie, ponieważ wcześniej były tu duże nierówności, teraz mogę go przemierzać bez obaw o swoje zdrowie, a w dodatku dodaje on uroku temu rejonowi miasta – mówi nam jedna z mieszkanek, a inna dodaje – dobrym pomysłem są też progi zwalniające na ul. Żołnierzy Września, wcześniej  ciężko było tam przejść przez pasy, żeby udać się na zakupy – teraz kierowcy wyraźnie zwolnili – zakończyła zadowolona mieszkanka.

Inwestycje te są efektem moich obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami, którzy zgłaszali mi potrzebę poprawy bezpieczeństwa w wymienionych miejscach – zapewnił Burmistrz Marek Długozima i dodał: - Wszystkich mieszkańców w dalszym ciągu zachęcam do aktywnego uczestniczenia w poprawie bezpieczeństwa miejsc, w których na co dzień się poruszamy. Czekam na Państwa wskazówki!

 

IMG_1505.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z wykonawcą Markiem Krzakiem omawia ostatnie detale związane z kończącą się inwestycją wraz z mieszkanką wspólnoty mieszkaniowej panią Wierzbicką.

IMG_1681.jpegNa miejscu skarpy widocznej w oddali znajdą się wkrótce miejsca parkingowe.

IMG_1515.jpegNowy chodnik zwiększy bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, a także jak mówią sami mieszkańcy stanie się jego ozdobą. 

IMG_1506.jpeg

Zobacz także:
 
  • Ul. Witosa bezpieczniejsza dla pieszych

    IMG_8846.jpeg

    Trwają prace związane z poprawą bezpieczeństwa przechodniów na ul. Witosa. Powstały tam dwie wysepki ograniczające parkowanie, a tym samym zwiększające widoczność dla przechodzących na drugą stronę ulicy, wykonane zostaną również dodatkowe pasy na wysokości przejścia łączącego ul. Witosa z ul. Wojska Polskiego.