Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Umowa na wykonanie projektu Żłobka i Przedszkola podpisana

W poniedziałek 1 lutego Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej żłobka i przedszkola, które będą się mieścić  w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe. Projekt wykona firma PPUH VITARO.

- Bazując na obecnym zapotrzebowaniu na miejsca przedszkolne, głosach mieszkańców oraz trosce o jak największy komfort pierwszych kroków najmłodszych mieszkańców na ich ścieżce nauki, podjąłem decyzję o budowie w pełni nowoczesnego przedszkola wraz ze żłobkiem na ul. 3 maja – mówi burmistrz Marek Długozima  – Miejsce to jest nieprzypadkowe, ponieważ sąsiaduje ono z kompleksem Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej, którego przedszkole stanie się doskonałym uzupełnieniem. Tak zyskamy bezpieczną przestrzeń, w której korzystając z uroków lokalizacji dzieci w ciszy i spokoju będą mogły rozwijać się poprzez naukę jak i zabawę.

W ramach rozwoju kompleksu edukacyjnego mieszczącego się w sąsiedztwie stawów, powstanie tam również Hala Widowiskowo - Sportowa oraz boisko wielofunkcyjne. Warto dodać, że Gmina Trzebnica regularnie inwestuje w rozwój najmłodszych mieszkańców, w ostatnich latach powstało nowe skrzydło Przedszkola nr 2, same obiekty przedszkolne są regularnie modernizowane, wyposażone zostały one także w nowoczesne edukacyjne place zabaw. Gmina wspiera także niepubliczne punkty przedszkolne i żłobkowe, wszystko w trosce o zapewnienie odpowiednich warunków edukacji i zabawy tak potrzebnych do zdrowego rozwoju dzieci.

 

1jedynka.jpegPodpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej. Od lewej: Monika Białas z wydziału TI, Agnieszka Porada z firmy projektowej PPUH VITARO, Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica, Wojciech Jędrzejczyk właściciel firmy PPUH VITARO.

 

2 jedynka.jpegWizualizacja mającego powstać przedszkola.

 

3.jpegNowe przedszkole wraz ze żłobkiem poszerzy kompleks edukacyjny Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej o placówkę, w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci.

 

4.jpegNa zdjęciu: Burmistrza Marek Długozima, Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego oraz Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki podczas wizji lokalnej w terenie na którym powstać ma Przedszkole wraz ze żłobkiem.