Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Remont świetlicy w Głuchowie Górnym

Trwa remont świetlicy w Głuchowie Górnym. Jest to kolejny etap renowacji budynku, w ramach której w poprzednich latach wykonano nową elewację, zamontowano nowe okna i drzwi, a także wyłożono kostką teren znajdujący się przed wejściem głównym świetlicy. Obecne prace związane są z remontem wewnątrz, na ścianach zamontowany zostanie m.in. odporny na ścieranie grys. Kolejna dobra informacja dla mieszkańców Głuchowa to fakt, że już niebawem powstanie droga łącząca miejscowe sołectwo z Boleścinem, a dzięki wspólnym uzgodnieniom burmistrza Marka Długozimy i sołtys Eweliny Chorzępy, wyremontowana ma być również droga prowadząca od świetlicy wiejskiej do bloków.

- Konsekwentnie wspieram każdą inicjatywę na szczeblu sołeckim, stąd ten remont będący odpowiedzią na głosy mieszkańców oraz pani sołtys. Warto inwestować w miejsca wzajemnej integracji mieszkańców sołectw, która później przeradza się we wspólną pasję, a ta z kolei, co widać na przykładzie mieszkanek z koła gospodyń wiejskich w Głuchowie, przekłada się na sukcesy regionalne – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał -  Wartym zauważenia faktem są również inwestycje w infrastrukturę drogową pomiędzy Głuchowem a Boleścinem, które już niebawem pomogą lepiej skomunikować naszą Gminę oraz ułatwią życie mieszkańcom a także służbom mundurowym.

Gmina Trzebnica konsekwentnie realizuje projekt rozwoju wsi, dzięki czemu w 41 sołectwach powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk czy dróg. Budowa nowych świetlic planowana jest w Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Ksieginicach, Ligocie Trzebnickiej, Masłowcu, Będkowie i Kuźniczysku. 

 

1 (1).jpegPodczas wizytacji w remontowanej świetlicy omawiano kolejne prace remontowe. Od lewej wykonawca Marek Paleczek z Zakładu Ogólnobudowlanego Tomasza Oświęcimskiego, Stanisław Koszałko oraz Paweł Jędrzejewski z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica oraz Ewelina Chorzępa Sołtys Głuchowa Górnego.

 

1 (2).jpegTrwają intensywne prace remontowe wewnątrz budynku świetlicy.

 

1 (3).jpegŚwietlica w Głuchowie Górnym w ostatnim czasie przechodziła już remont elewacji zewnętrznej, zamontowano nowe okna i drzwi, a teren przed budynkiem wyłożono puzlami.

 

IMG_1347.jpeg

 

IMG_1352.jpeg

 

1 (4).jpegPodczas wizytacji, ustalono także, że zostanie wykonany projekt drogi biegnącej od świetlicy do bloków. Warto zaznaczyć, że wcześniej w miejscowości Głuchów Górny Gmina Trzebnica wykonała drogę wewnętrzną będąca znacznym ułatwieniem dla mieszkańców posiadających swoje domostwa w głębi miejscowości, z kolei w listopadzie poprzedniego roku Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej drogi z Głuchowa do Boleścina.

 

IMG_1359.jpeg