Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tanecznym krokiem w rytmie poloneza!

Tradycyjnie już o tej porze roku, tegoroczni maturzyści szkół ponadgimnazjalnych z terenu całęgo powiatu trzebnickiego spotkali się na trzebnickim Rynku by wspólnie zatańczyć poloneza. W tej podniosłej chwili, która jest początkiem zmagań jakie ich czekają już w maju, maturzystom towarzyszył Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki oraz dyrektorzy szkół i wychowawcy klas maturalnych.

- Bardzo się cieszę, że trzebnicki polonez na stałe zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych naszego miasta i wierzę, że ten tradycyjny taniec przyniesie Wam szczęście podczas egzaminu dojrzałości. Życzę Wam sukcesu na maturze oraz wiele wytrwałości i rozwagi w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej – powiedział Burmistrz Marek Długozima.

Przed rozpoczęciem tańca życzenia tegorocznym maturzystom złożył także Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, po czym uczniowie wraz z nauczycielami, dyrektorami i zaproszonymi gośćmi rozpoczęli tradycyjnego poloneza. W pierwszych parach wraz z młodzieżą stanęli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki oraz dyrektor PZS nr 2 Ireneusz Chudzikowski, dyrektor PZS nr 1 Danuta Szuber i dyrektor PZS z Obornik Śląskich Sławomir Szypulski.