Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Specialne zaproszenie do Kitzingen

W dniu 15 stycznia 2016 w Kitzingen, mieście partnerskim Trzebnicy, miała miejsce niecodzienna uroczystość, która odbyła się w ramach obchodów przywitania Nowego Roku (coroczne spotkanie organizowane przez Nadburmistrza Siegfrieda Müllera, podsumowujące to co udało się zrobić w ubiegłym roku i jakie są plany na bieżący rok). Srebrnym medalem zasługi dla miasta uhonorowane zostały dwie ważne dla Kitzingen osoby: Gunter Kittel -długoletni właściciel apteki w Kitzingen oraz Clasu Lux - nadmistrz cechu piekarzy, wieloletni radny, inicjator partnerstwa z Trzebnicą.

Każdy z obu uhonorowanych osób mógł zaprosić na uroczystość swoją rodzinę, przyjaciół lub szczególnie ważne dla niego osoby. Pan Claus Lux, oprócz swojej rodziny, postanowił zaprosić Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę oraz Sekretarza Gminy Trzebnica Daniela Buczaka. W spotkaniu brali też udział tamtejsi radni, kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych gminy, przedsiębiorcy oraz dyrektorzy najważniejszych instytucji w mieście.

W czasie trwania uroczystości, tuż po wygłoszonej przez Nadburmistrza laudacji dla Pana Clausa Luxa, o wystąpienie został również poproszony Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Podkreślił on w swym przemówieniu zasługi Clausa Luxa dla powstania i rozwoju partnerstwa miast Kitzingen i Trzebnicy – Dla nas to też jest wyjątkowy dzień, ponieważ uhonorowany został człowiek, o którym nie mogę powiedzieć innego słowa, jak tylko przyjaciel. Wielki przyjaciel naszego miasta, dzięki któremu mogliśmy zapoczątkować naszą, tak owocną współpracę, która trwa i stale się rozwija. Nie byłoby to możliwe bez życzliwości i serdeczności Pana Clausa Luxa, który obok ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS był jedną z dwóch kluczowych podpór mostu łączącego nasze ziemie- zakończył. Burmistrz Gminy Trzebnica w swoim wystąpieniu podkreślał również uznanie dla osiągnięć Nadburmistrza Kitzingen Siegfrieda Müllera w minionym roku, szczególnie w dziedzinie polityki prorodzinnej. Tuż po swoim wystąpieniu burmistrz przekazał na ręce Clausa Luxa niezwykły prezent - obraz trzebnickiej malarki Pani Ewy Mroczek z widokiem przedwojennej Nysy, w której urodził się i wychował obdarowany. Z tego powodu nie krył on wzruszenia i łez, podobnie jak zgromadzeni na uroczystości goście.

Po spotkaniu Claus Lux i Nadburmistrz Siegfried Müller wyrazili wdzięczność i szacunek dla Burmistrza Marka Długozimy za to, że zadał sobie trud tak dalekiej podróży aby uczestniczyć w tej ważnej dla przyjaciela naszego miasta uroczystości

IMG_0487.jpegNa wspólnym zdjęciu - burmistrz Marek Długozima i sekretarz Daniel Buczak wraz z nadburmistrzem Siegfriedem Müllerem oraz uhonorowanymi - Gunterem Kittelem - długoletnim właścicielem apteki w Kitzingen oraz Clausem Luxem - nadmistrzem cechu piekarzy, wieloletnim radnym, który osobiście zaprosił trzebnickiego godpodarza na tę uroczystość.

IMG_0441.jpegBurmistrz Marek Długozima i sekretarz Daniel Buczak przekazują  odnaczonemu nadmistrzowi cechu niezwykły obraz - panoramę jego rodzinnej miejscowości w Polsce - przedwojennej Nysy.

IMG_0428.jpegW czasie uroczystości o wystąpienie został również poproszony Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

IMG_0391.jpegW trakcie corocznego spotkania podsumowywano dotychczasowe działania i planowano kolejne.

IMG_0390.jpegPo spotkaniu Claus Lux i nadburmistrz Siegfried Müller podziękowali trzebnickiemu burmistrzowi i sekretarzowi za przybycie.