Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Wspólne Jasełka trzebnickich szkół

Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy w czwartkowe popołudnie 21 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Muzycznej wystawili na scenie sali widowiskowo-kinowej wspólne jasełka. Dedykowane one były wszystkim babciom i dziadkom, których święto przypadało właśnie w tym dniu.

Wśród widzów licznie zgromadzonych w nowoczesnej sali GCKiS pojawili się goście szczególni – babcie i dziadkowie, którym ze względu na szczególną datę dedykowana była impreza. Wszystkich przywitał burmistrz Marek Długozima, inicjator tego wydarzenia kulturalnego. – Witam wszystkich państwa bardzo serdecznie, w sposób szczególny oczywiście kochane babcie i kochanych dziadków, którym składam najlepsze życzenia. Cieszę się, że postanowili państwo spędzić z nami to miłe święto i że mamy ku temu i okazję, i właściwe miejsce. Dla części z państwa to zapewne pierwsza możliwość, by zobaczyć odnowione wnętrze Centrum Kultury. Ta wyjątkowa przestrzeń jest dziś sceną dla uczniów trzech gminnych miejsc: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Muzycznej. Dziękuję paniom dyrektor w sposób szczególny - Grażynie Kanteckiej, Jadwidze Kalinowskiej i Annie Szpil za zaangażowanie w tę wspólną inicjatywę. Zapraszam do obejrzenia jej efektu – powiedział burmistrz Marek Długozima. Głos zabrały także panie dyrektorki placówek, przybliżając zadania swoich podopiecznych w przedsięwzięciu. Z „Dwójki” wystąpił przede wszystkim szkolny chór pod batutą Haliny Bolisęgi, „Trójka” prezentowała przedstawienie jasełkowe, którego scenariuszem zajmowały się nauczycielki: Renata Bielecka, Elżbieta Obara oraz Jowita Pietrzykowska-Dziwak. Szkoła Muzyczna zadbała rzecz jasna o oprawę instrumentalną i wokalną (podopiecznych przygotowywali: dyrektor Anna Szpil, Monika Gruszczyńska, Mateusz Boduch, Paweł Czochara, Mariusz Kuśnierz, Tomasz Świńczyk, Agnieszka Gorajska, Maciej Kwinta).

- Piękny bożonarodzeniowy występ był efektem bezprecedensowej międzyszkolnej współpracy trzebnickich placówek, dzięki której wykorzystały one wspólne dobro, jakim jest Gminne Centrum Kultury i Sportu. Nowoczesne oświetlenie oraz najwyższa jakość nagłośnienia sceny oraz ich fachowa obsługa dały jasełkom oprawę, za sprawą której wypadły niezwykle profesjonalnie. Nie do przecenienia jest także udział uczniów szkoły im. prof. Edmunda Kajdasza, którzy w wyjątkowy zadbali o muzyczną część, szczególnie ważną w świątecznych występach ze względu na nieodzowne kolędy i pastorałki. Ogromne postępy uczniów Szkoły Muzycznej sprawiają, że stają się oni wraz ze swoim repertuarem pożądanymi gośćmi wielu imprez i udowadniają, jak potrzebną inwestycją było utworzenie miejsca dla ich rozwoju w gminie Trzebnica - podsumował burmistrz.

Występ zakończył się wspólnym wykonaniem piosenki „Jest taki dzień”, do którego włączyła się cała publiczność. Długie brawa zapewniły widzom bis, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie wszystkich występujących nie kryli dużych emocji, wdzięczność okazali owacjami na stojąco i osobistymi gratulacjami dla małych aktorów i muzyków.