Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Umowa na wykonanie projektu świetlicy w Skarszynie podpisana

W środę 20 stycznia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej świetlicy, która ma powstać w sołectwie Skarszyn. Świetlica zostanie wkomponowana w teren przyległy do boiska sportowego, stając się tym samym doskonałym uzupełnieniem tej strefy sportowo-rekreacyjnej wioski. Co warte podkreślenia jest to jedna z ośmiu nowych świetlic, które już niebawem powstaną w kolejnych sołectwach Gminy Trzebnica. Projekt wykona Jolanta Hercuń z firmy INARGO-DESIGN.

Mieszkańcy Skarszyna, a w szczególności Jan Janusiewicz Radny Rady Miejskiej w  poprzedniej kadencji, od dłuższego czasu zabiegali o powstanie nowoczesnej świetlicy wiejskiej, ponieważ obecny obiekt jest wynajmowany, a mieści się on w starym budynku, który nie jest przystosowany do pełnej funkcjonalności potrzebnej przy tego typu obiektach. Nowa świetlica o powierzchni zabudowy około 220 m2, wyposażona będzie w następujące pomieszczenia m.in.: salę główną, kuchnię, wiatrołap, łazienki.

Jak mówi nam sołtys Skarszyna Kamil Ankier – Jesteśmy wdzięczni panu burmistrzowi za decyzję o budowie świetlicy, która przysłuży się rozwojowi naszej i sąsiednich wiosek, z którymi wspólnie w tym roku organizowaliśmy już turniej wsi. Ta nowoczesna świetlica stanie się bodźcem do dalszych działań na rzecz rozwoju naszych sołectw i wzajemnej integracji. Skorzystają zatem nie tylko mieszkańcy Skarszyna, ale także Boleścina i Piersna, a może nawet całej Gminy, którą wspólną inicjatywą będziemy mogli reprezentować podczas różnych konkursów.

Burmistrz Marek Długozima podkreślił, że Gmina wspiera każdą inicjatywę na szczeblu sołeckim i konsekwentnie realizuje projekt rozwoju wsi, których w naszej gminie jest aż 41 – dzięki temu powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk, dróg. Dziś podpisujemy umowę na realizację dokumentacji projektowej świetlicy w Skarszynie, a już niebawem do tego grona dołączą kolejne miejscowości. Budowa świetlic planowana jest także w Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Ksieginicach, Ligocie Trzebnickiej, Masłowcu, Będkowie i Kuźniczysku. Wszystkie te nowoczesne miejsca będą służyć mieszkańcom w rozwoju swych sołectw, a także wzajemnej integracji, którą widać już w miejscowościach, gdzie takie obiekty powstały.

Co warte uwagi w ramach świetlić, powstać mają kluby malucha, co ubogaci te obiekty o miejsce przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców gminy, gdzie rodzice będą mogli zostawić swoje dzieci pod fachową opieką, sami zajmując się swoja aktywizacją zawodową.

 

IMG_0704.jpegPodpisanie umowy: Burmistrz Marek Długozima, Jolanta Hercuń z firmy INARGO-DESIGN oraz Zbigniew Mroziński z Wydziału Techbiczno-Inwestycyjnego.

IMG_3989.jpegNowoczesna Świetlica, która powstała w Ujeźdźcu Małym – podobne obiekty powstaną w Skarszynie, Świątnikach, Koczurkach, Ksieginicach, Ligocie Trzebnickiej, Masłowie i Kuźniczysku.