• EN
  • DE

Narada robocza na placu budowy Gminnej Przychodni Zdrowia TCM ZDRÓJ

Zima nie przeszkadza w intensywnym remoncie i rozbudowie Gminnej Przychodni Zdrowia TCM ZDRÓJ. Wykańczane są wnętrza budynku, w tym także pomieszczenie przeznaczone pod aptekę, która posłuży w szybkim dostępie do leków wszystkim pacjentom przychodni. Sama elewacja obiektu coraz to bardziej przypomina tą, którą znamy z wizualizacji. Postęp prac podczas cotygodniowej narady kontrolował burmistrz Marek Długozima.

- Wspaniale jest widzieć, jak ta kolejna nowoczesna przestrzeń rośnie na naszych oczach, by już niebawem zacząć służyć wszystkim mieszkańcom Gminy Trzebnica. W budynku wyposażonym w przestronne, komfortowe gabinety, w których znajdzie się najnowocześniejszy sprzęt, będą przyjmować specjaliści. W nowym budynku nie zabraknie także pomieszczeń przeznaczonych do rehabilitacji i apteki, na której wynajem już niebawem zostanie rozpisany przetarg – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Teren przed przychodnią również podlegnie modernizacji, powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, a podwórko budynku stworzy spójną przestrzeń z podwórkiem budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Postęp robót możecie państwo ocenić w załączonej galerii zdjęć. 

 

1 (1).jpegNarada robocza. Wejście do apteki. Będzie ono połączone z budynkiem głównym przychodni, dzięki czemu pacjenci w łatwy sposób przemieszczą się z gabinetów lekarskich  do pomieszczeń aptecznych.

1 (2).jpegBurmistrz Marek Długozima wraz ze Stanisławem Koszałką z Wydziału TI omawiają kolejne etapy remontu.

1 (3).jpegPrzestronna poczekalnia dla pacjentów. Na zdjęciu Stanisłąw Koszałko z Wydziału TI, Burmistrz Marek Długozima oraz Wojciech Skibniewski Kierownik Budowy.

1 (4).jpegW łazienkach trwa montaż płytek ceramicznych.

1 (5).jpegW tle widoczny jest zarys recepcji, która została umieszczona w głównym holu budynku.

1 (6).jpegTak jeszcze niedawno prezentowała się stara część przychodni. Została ona poddana gruntownemu remontowi, przeszła także termomodernizację, a na jej dachu zamontowano energooszczędne solary.

1 (7).jpegW niecce po budynku starego pogotowia powstało nowe skrzydło przychodni. Zdjęcie ze stycznia 2015 roku obrazuje jak wiele pracy zostało od tego czasu wykonane na placu budowy.

1 (8).jpegWidok obecny.

1 (9).jpegNowe skrzydło przychodni.

1 (10).jpegOdnowiona klatka schodowa.

1 (11).jpegMontaż płytek w jednej z łazienek.

1 (12).jpegWewnątrz trwają intensywne prace związane z malowaniem czy montażem instalacji elektrycznej. 

1 (13).jpegNarada robocza, w której uczestniczyli: Burmistrz Marek Długozima, Elżbieta Rezler oraz Jadwiga Żmuda - Adamska z Gminnej Przychodni Zdrowia, Wojciech Skibniewski Kierownik Budowy, Zbigniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału TI,  Stanisław Koszałko z Wydziału TI, Paweł Jędrzejewski z Wydziału TI, Stanisław Jednoróg.