• EN
  • DE

Jubileusz Państwa Szewczyków

11 stycznia złote gody obchodzili Państwo Anna i Władysław Szewczykowie z Trzebnicy. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni okolicznościowymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta RP.

Państwo Szewczykowie odnowili słowa małżeńskiej przysięgi w Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Po uroczystym ślubowaniu Burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatom odznaczenia państwowe za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz legitymacje i dyplomy okolicznościowe. – Złote Gody to niezwykły moment, zarówno dla jubilatów, jak i dla ich rodzin, jest to bowiem czas, który świadczy o wspólnym przebyciu długiej drogi w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – powiedział burmistrz i dodał – Składam Państwu serdeczne życzenia długich lat spokojnego życia w otoczeniu najbliższych i gratuluję pięknego jubileuszu.

Rodziny państwa Anny i Władysława Szewczyków po roku 1945 osiedliły się w Ujeźdźcu Wielkim w bliskim sąsiedztwie od siebie. To tu oboje jubilaci poznali się,  zakochali i pobrali w 1965 roku. W 1971 roku przeprowadzili się do Trzebnicy. Pan Władysław pracował jako kierowca, pani Anna wykonywała zawód krawcowej i zajmowała się wychowywaniem dzieci. W 1981 roku państwo Szewczykowie przeprowadzili się do domu jednorodzinnego, gdzie do dziś wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe.

Państwo Anna i Władysław Szewczykowie dochowali się pięciorga dzieci, jedenaściorga wnucząt i trojga prawnucząt. Jako receptę na długoletnie pożycie małżeńskie podają zgodnie: cierpliwość i wyrozumiałość. To cechy, dzięki którym można przejść przez życie razem i cieszyć się jesienią wspólnego życia.