Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Nowa lokalizacja kampusu dla dzieci i młodzieży

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie burmistrza Marka Długozimy z prezesem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej Jackiem Kowalskim oraz wiceprezesem Dariuszem Koprowskim. Rozmawiano o możliwym przeniesieniu lokalizacji kampusu dla dzieci i młodzieży, który miał powstać w obrębie kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej. Obecne plany zakładają, że stanie się on częścią Trzebnickiego Parku Prehistorii „Winna Góra”, będąc tym samym idealnym uzupełnieniem bogatej oferty edukacyjno - kulturalnej, która już niebawem wpisze się na stałe w obraz miasta.

Czym jest wspomniany Kampus? To nowoczesny i komfortowy internat dla dzieci i młodzieży, z przeznaczeniem głównie na zgrupowania i obozy treningowe. Znajdzie się w nim także wydzielone miejsce dla kierowców, opiekunów oraz osobne moduły dla rodzin, a także miejsca parkingowe dla autobusów. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej zaplanowało budowę tych obiektów w różnych miejscach Dolnego Śląska, w tym celu przeprowadzono szczegółową ocenę miast, w których kampus miałby powstać, a Gmina Trzebnica została oceniona najwyżej zaraz po Wrocławiu. Na ocenę wpływ miały: dostępność komunikacyjna, walory turystyczne i atrakcyjności bezpośredniego otoczenia kandydatur. Dzięki nowej lokalizacji, ten drugi element zostanie wzmocniony, ponieważ kampus stałby się integralna częścią mającego powstać parku prehistorycznego. Jego lokalizacja na szczycie Winnej Góry niosłaby za sobą wiele korzyści, a w jego ramach powstać by mogły także: punkt widokowy, restauracja z rozległą panoramą na Trzebnicę, obserwatorium astronomiczne czy przestrzeń wystawowa. Dzieci korzystające z bogatej gminnej bazy treningowej, mogłyby również w czasie swych obozów korzystać z rozrywek związanych z parkiem prehistorii.

- W bardzo dobrą stronę zmierzają sprawy związane z rozwojem terenu Winnej Góry. W tym miesiącu podpisałem umowę na zaprojektowanie przestrzeni koncepcji Gminnego Parku Prehistorii, a dzisiejsze rozmowy skłaniają mnie do twierdzenia, że już niebawem zostanie ona ubogacona o nowoczesny obiekt, który służyć będzie nie tylko dzieciom goszczącym w naszym mieście i korzystającym z naszej bogatej oferty sportowej, ale także wszystkim mieszkańcom Gminy Trzebnica i Dolnego Śląska – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – dzięki dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, do którego również należymy, oraz jego prezesem Jackiem Kowalskim, możliwe jest powstanie tego Kampusu w takiej formie, która ubogaci ofertę kulturalno – edukacyjną naszego regionu.

Warto dodać, że w ramach współpracy ze stowarzyszeniem, młodzi mieszkańcy Gminy Trzebnica mogli m.in. skorzystać z darmowych wejściówek na mecze ekstraklasy z udziałem Śląska Wrocław na nowym wrocławskim stadionie czy też wyjechać nieodpłatnie na mecz siatkówki w ramach rozgrywanych ostatnio Mistrzostw Świata.

 

DSC_0490.jpegSpotkanie w sprawie powstania Kampusu. Od lewej: Paweł Ziembiński Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Katarzyna Styperek Wydział Architektury i Urbanistyki, Burmistrz Marek Długozima, Jacek Kowalski Prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej oraz wiceprezes Dariusz Koprowski.

 

11111.jpegOd lewej: Prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej – Jacek Kowalski, burmistrz Marek Długozima i dr Bogdan Cybulski – Doradca Prezydenta Wrocławia i Przewodniczący Zespołu ds. Utworzenia i Lokalizacji Kampusów w trakcie omawiania wyglądu i funkcjonalności kampusów.

 

22222.jpegTrzebnica – zaraz po Wrocławiu – uzyskała najwyższą ocenę w rankingu atrakcyjności lokalizacji przyszłych kampusów.

 

wizualizacja kampus.jpegWizualizacja kampusu.