• EN
  • DE

Burmistrz Marek Długozima - Wpływowy Dolnoślązak 2015

Burmistrz Marek Długozima znalazł się w gronie najbardziej wpływowych Dolnoślązaków 2015 roku. O wyborze prominentów Dolnego Śląska decydowała szanowna kapituła złożona ze stu znamienitych osób – rektorów uczelni, artystów, społeczników, sportowców i polityków.

W gronie najbardziej wpływowych Dolnoślązaków znalazły się osoby, wybrane spośród wielu znaczących ludzi na Dolnym Śląsku. Wskazała je 100-osobowa Kapituła, składająca się z równie znamienitych osób. Plebiscyt zorganizowała natomiast Gazeta Wrocławska, która przyznawała punktację.

Wśród laureatów plebiscytu - spośród prezydentów, burmistrzów i wójtów Dolnego Śląska - znalazło się tylko 4 samorządowców – prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który jednocześnie wygrał plebiscyt, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, prezydent Lubina Robert Raczyński oraz – burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima – jako jedyny burmistrz spośród wszystkich z Dolnego Śląska. Burmistrz uplasował się w połowie listy nominowanych.

Gazeta Wrocławska organizująca plebiscyt napisała: […] „Wszystkim osobom, serdecznie gratulujemy. Chcieliśmy, aby w ten sposób poczuli się docenieni za nierzadko bezinteresowną, społeczną działalność na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska”.

Jednocześnie burmistrz Marek Długozima w organizowanym w tym samym czasie plebiscycie Gazety Wrocławskiej na najlepszego Burmistrza Roku 2015 zajął drugie miejsce w kategorii – najlepszy burmistrz. Tym razem jednak – nie kapituła, a mieszkańcy oddawali głosy na gospodarzy samorządów. Burmistrz Marek Długozima zdobył 7347 głosów, wynikiem ustępując tylko burmistrzowi Chojnowa Janowi Serkiesowi, na którego oddano 8271 głosów.

- Jestem zaskoczony wynikami, mile oczywiście – powiedział burmistrz Marek Długozima. - Nie spodziewałem się, że znajdę się w znamienitym gronie Wpływowych Dolnoślązaków 2015. Oznacza to, że moja praca jest zauważalna nie tylko w gminie czy powiecie, ale także w województwie. To pokazuje, że moje decyzje są słuszne, że przynoszą wymierne efekty, że mają wpływ na społeczność a przecież właśnie o to chodzi w roli samorządowca. Warto więc przełamywać bariery, podejmować nierzadko niepopularne decyzje, ale zawsze przy tym trzeba kierować się dobrem wspólnym, a nie partykularnymi interesami. Tak właśnie rozumiem ideę samorządności – podkreślił. - Dziękuję więc nie tylko Szanownej Kapitule, ale także mieszkańcom Trzebnicy, gminy, powiatu, że oddali na mnie głos w plebiscycie na najlepszego burmistrza. Dziękuję za liczne głosy poparcia moich działań, które słyszę od mieszkańców, z którymi się spotykam czy w urzędzie czy na terenie gminy podczas realizowanych inwestycji czy przy okazji różnych wydarzeń. To dla mnie sygnał, że moja praca idzie w dobrym kierunku i mieszkańcy to doceniają. To także wielkie zobowiązanie i mobilizacja do dalszej, skutecznej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny – reasumuje.

burmistrz uniwersytet ekonomiczny.jpegBurmistrz Marek Długozima, znalazł się w gronie najbardziej wpływowych Dolnoślązaków w 2015 roku. Są tam nazwiska najbardziej uznane w Polsce, przedstawiciele rzadu obecnego czy minionego. Są posłowie, europosłowie, senatorowie, profesorowie, artysci, duchowni, lekarze, społecznicy. Na zdj. burmistrz z prof. Andrzejem Gospodarowiczem, rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który w tym roku zasiadał w Kapitule.