Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowe szafki uczniowskie w gminnych szkołach!

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy oraz przy współpracy Rady Rodziców, w Szkole Podstawowej nr 3 i w Gimnazjum nr 1, pojawiły się nowe, kolorowe szafki, w których uczniowie będą mogli przechowywać podręczniki, zeszyty, przybory szkolne czy obuwie zmienne.

- Zgodnie z obietnicą, jaką złożyłem dyrekcji SP 3, uczniom i ich rodzicom w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Gimnazjum nr 1, zamontowaliśmy nowe szafki, które będą służyć dzieciom – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał: - Jest to inicjatywa wynikająca z troski o młode pokolenie i ich zdrowie, docierały bowiem do mnie niepokojące informacje dotyczące przeciążonych plecaków uczniów i wynikające z tego powodu dolegliwości.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej szkole mamy szafki, w których dzieci mogą trzymać swoje rzeczy. To duże udogodnienie dla uczniów – podsumował tata jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Systematycznie przeprowadzane modernizacje i remonty gminnych szkół zapewniają dzieciom jak najlepsze warunki do edukacji, likwidując tym samym bariery mogące stać na drodze dostępu do ich rozwoju. W Szkole Podstawowej nr 3 w ostatnim czasie powstało boisko wielofunkcyjne obejmujące dwa pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, a także stosunkowo niedawno hala sportowa, stołówka z kuchnią oraz nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa nowy plac zabaw dla dzieci. Dla najważniejszych udogodnień należy zaliczyć także windę, która objęła zasięgiem wszystkie kondygnacje budynku, usprawniając tym samym przemieszczanie się pomiędzy piętrami nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi. W okresie wakacyjnym remontu dokonano również w Gimnazjum nr 1: usunięto stare tynki, pomalowano korytarze, odnowiono niektóre sale zajęciowe, z wymianą podłóg, drzwi i wyposażenia włącznie. Utworzono także rozdzielnię komputerową. 

 

IMG_0168.jpegNowe szafki w Szkole Podstawowej nr 3. Na zdjęciu: Burmistrz Marek Długozima wraz z dyrektor szkoły Jadwigą Kalinowską.

IMG_0181.jpegSzkoła Podstawowa nr 3.

IMG_0177.jpegMontaż szafek w Szkole Podstawowej nr 3.

IMG_0187.jpegGimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Na zdjęciu m.in.: Burmistrz Marek Długozima oraz dyrektor szkoły Elżbieta Nowak.

20151230_104426.jpegW montowaniu szafek pomagali uczniowie Gimnazjum nr 1.

IMG_0184.jpegGimnazjum nr 1.

IMG_0198.jpegGimnazjum nr 1.

20151230_105128.jpeg

IMG_0194.jpeg

20151230_104153.jpegPracownicy gimnazjum również brali udział w montażu szafek uczniowskich.