Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

31. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2015 już za nami!

Ponad 1600 zawodników stanęło na starcie 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2015. Tegoroczny Bieg odbył się pod hasłem „Każdy powód jest dobry, aby biec”. Zanim zawodnicy usłyszeli sygnał rozpoczęcia startu, Burmistrz Marek Długozima dokonał oficjalnego otwarcia Biegu Sylwestrowego 2015, życząc jednocześnie wszystkim uczestnikom i mieszkańcom udanego pokonania dystansu i szczęścia w Nowym 2016 Roku!

Podczas rywalizacji zebrane zostały środki finansowe na rehabilitację 17-letniego Szymona Bisagi, który uległ wypadkowi i wymaga kosztownej rehabilitacji. W tym roku przekazano rekordową kwotę 14 825,00 zł. Dodatkowo Fundacja PKO Bank Polski Oddział w Trzebnicy przekazała 10 000,00 zł.

Po raz kolejny Patronat Honorowy nad imprezą objęła Urszula Włodarczyk - nauczyciel akademicki, polska lekkoatletka, czołowa wieloboistka świata, trzykrotna olimpijka i dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali.

Od czterech lat największe sportowe wydarzenie Trzebnicy wzbogacone jest o wymiar charytatywny. Dzięki wspólnej inicjatywie Gminy Trzebnica, mieszkańców i kibiców udało się pomóc Jasiowi Szopie podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli, wesprzeć Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a w ubiegłym roku zebrać pieniądze dla 4-letniego trzebniczanina Ignasia Szlęzaka. W tym roku wspólnie pomogliśmy Szymonowi Bisadze.

Sportowe zakończenie starego i piękne przywitanie Nowego Roku przez ponad 1600 biegaczy, którzy pokonują 10-kilometrową trasę ulicami miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem sportowców z całego świata. Na niezwykła bieg do Trzebnicy przyjeżdżają z Niemiec, Meksyku, USA czy Białorusi. Biegacze doceniają atmosferę i przygotowanie imprezy, ale wyzwaniem dla nich jest przede wszystkim ciekawa i wymagająca trasa. Już samo jej pokonanie daje powód do dumy. Oczywiście jest element rywalizacji, ale wielu biegaczy po prostu w pięknym stylu bije swoje własne, indywidualne rekordy.

W tym roku zwycięzcą 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego wśród mężczyzn został Artur Kozłowski z Sieradza, który 10 km trasę przebiegł w czasie: 00:30:11. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Napieraj z Wrocławia, uzyskując czas: 00:34:22.

Wśród trzebniczan pierwszy na mecie był Marek Szewczyk z czasem 00:33:37, a Anna Zajączkowska z czasem 00:41:55, najszybciej przebiegła Bieg Sylwestrowy wśród trzebnickich kobiet.

 

 

Zobacz także:
  • To cud, że żyje...

    3.jpeg

    Każdy ma powód, żeby biec - pod takim hasłem odbędzie się 31. Trzebnicki Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. W tym roku uczestnicy biegną dla Szymona Bisagi, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga kosztownej rehabilitacji. Wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ chłopak od dziecka związany jest ze sportem Gmina Trzebnica już po raz 4 nadała słynnemu Biegowi Sylwestrowemu wymiar charytatywny.