• EN
  • DE

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego z wizytą w Gminie Trzebnica

W poniedziałek 14 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Marka Długozimy ze studentami Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku turystyka. W spotkaniu uczestniczył także Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski oraz Joanna Rafalska z Gminnego Punktu Informacji Turystycznej. Celem wizyty grupy, która do Trzebnicy przyjechała wraz ze swoim wykładowcą dr. Włodzimierzem Ranoszkiem, było zapoznanie się z walorami turystycznymi naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się w siedzibie Urzędu Miejskiego, na którym Burmistrz Marek Długozima przywitał zebranych i opowiedział o inwestycjach już sfinalizowanych, o projektach, które są w trakcie realizacji, jak również o planach przyszłościowych w naszej Gminie. Studenci usłyszeli m.in. o Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ, który stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów w województwie dolnośląskim i jednocześnie największą inwestycję w powojennej historii Trzebnicy oraz o inwestycjach powstających na terenie Gminy Trzebnica: placach zabaw dla dzieci, świetlicach, chodnikach, nowych lampach i drogach.

Podczas wizyty Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski zaprezentował gościom najmocniejsze strony miasta, przekonując odbiorców, że Trzebnica jest najlepszym miejscem do zamieszkania, zwiedzania i inwestowania kapitału. Słuchacze dowiedzieli się także jak zachęcić mieszkańców do współdecydowania o tym co się dzieje w mieście.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Trzebnicy. Studentów oprowadziła i udzieliła informacji Joanna Rafalska z Punktu Informacji Turystycznej. Goście zobaczyli m.in.: Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śl., po którym oprowadził zainteresowanych brat Marcin Wojtczak, zwiedzili zrewitalizowane tereny leśne wokół Trzebnickich Stawów, dowiadując się o historii Domu Zdrojowego, który istniał w przeszłości na tym obszarze, a także o planach powrotu do tradycji uzdrowiskowych.

Rewitalizacja Kociej Góry w szczególny sposób zainteresowała gości, ze względu na licznie pojawiające się pomysły, m.in.: możliwość powstania ścianki wspinaczkowej, kolejki turystycznej, tyrolki czy zjeżdżalni grawitacyjnej. – Gmina Trzebnica, mając na uwadze ogromny potencjał i walory turystyczne Wzgórz Trzebnickich, od kilku lat dąży do jak najlepszego ich zagospodarowania. Pojawiło się kilka ciekawych koncepcji, prowadzimy także konsultacje społeczne w tym temacie – powiedział Burmistrz Marek Długozima.

Studenci zadeklarowali, iż będą częściej odwiedzać Trzebnicę, w celu śledzenia postępów inwestycji, jak również aby uczestniczyć w lokalnych imprezach, takich jak Dożynki czy Święto Sadów, na które serdecznie zaprosił wszystkich Burmistrz Marek Długozima.

 

IMG_8663.jpegSpotkanie rozpoczęło się w siedzibie Urzędu Miejskiego, na którym Burmistrz Marek Długozima przywitał  przybyłych studentów i wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego dr. Włodzimierza Ranoszka.