Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wigilia w Gimnazjum numer 1

W środowy wieczór 16 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyła się uroczysta Wigilia. Uczniowie przygotowali świąteczny program artystyczny z wykorzystaniem światła i cienia.

Zaproszonych gości, wśród których znaleźli się burmistrz Marek Długozima, ksiądz dziekan Jerzy Olszówka, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Tęcza” Irena Kahalik, Halina Bahryn-Kamińska – Honorowy Obywatel Trzebnicy, Pionierzy Ziemi Trzebnickiej z Antonim Godyckim-Ćwirko na czele, przedstawiciele Związku Sybiraków, kombatanci, emerytowani oraz obecni nauczyciele „Jedynki”, przedstawiciele harcerstwa oraz uczniowie, przywitała dyrektor szkoły Elżbieta Nowak. Nie kryła wzruszenia: – Dziękuję państwu za przybycie i życzę spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Cieszę się, że nasze gimnazjum może po raz kolejny w czasie świąt stworzyć nam wszystkim okazję do spotkania, spędzenia razem czasu, rozmów i złożenia sobie dobrych życzeń. Dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie za pomoc finansową w organizacji tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim pracownikom i uczniom, którzy zaangażowali się i włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie dla nas wszystkich tej świątecznej kolacji. Wspaniale jest móc współpracować z takimi ludźmi – podziękowała.

Kolędy zaprezentowali członkowie Koła Języka Migowego przygotowywani przez Dorotę Lutek. Następnie głos zabrał Antoni Godycki-Ćwirko, który życzenia złożył noworocznym wierszem Jana Kochanowskiego. Z okazji Świąt dobrym słowem podzielił się także burmistrz: – Dziękuję za tak piękne przygotowanie tego spotkania. Obserwuję poczynania pani dyrektor Elżbiety Nowak i wiem, że jej starania przynoszą dobre efekty dla szkoły. Ona podziękowała już wszystkim, dołączam się do tych podziękowań i w imieniu nas wszystkich dziękuję jej, jako gospodarzowi tego miejsca. A wszystkim państwu życzę wszystkiego dobrego z okazji Świąt.

Następnie zaprezentowano pamiątkowy film z obchodów jubileuszu 70-lecia Jedynki, po czym nastąpił koncert kolęd wrocławskich artystów, którzy zachęcali do włączenia się i wspólnego śpiewania. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo dobrych emocji, wiele ciepła i wzruszeń.

 

DSC_0231.jpegNastrojowa wigilia w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. 

DSC_0543.jpegKolędy zaprezentowali m.in. członkowie Koła Języka Migowego.

DSC_0480.jpegOd lewej: dyrektor Elżbieta Nowak, Alicja Stręk-Tworek oraz Burmistrz Marek Długozima.