• EN
 • DE

Plac zabaw w Parku Miejskim na ul. Św. Jadwigi zmodernizowany

Dobiega końca proces montażu nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw znajdującym się w Parku Miejskim przy ul. Św. Jadwigi. Przypominamy, że ze względu na zły stan techniczny starych urządzeń, zagrażający bezpieczeństwu bawiących się  na nich dzieci, konieczna była ich wymiana.

Jak mówi Burmistrz Marek Długozima – Chciałbym uspokoić mieszkańców, którzy zwracali się do mnie z pytaniem o to, czy teren ten zostanie przeznaczony pod zabudowę rodzinną. Podkreślam, że park pozostanie terenem rekreacyjnym, służącym mieszkańcom, a odnowiony plac zabaw stanie się zapewne ulubionym miejscem rozrywki dla dzieci zamieszkujących ten teren miasta.

Remont placu zabaw przeprowadzono w terminie jesienno-zimowym, gdy plac zabaw nie jest tak intensywnie uczęszczany. Nowe urządzenia zabawowe zainstalowała firma SATERNUS. Gmina Trzebnica inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży, w ciągu ostatnich dwóch lat powstało wiele nowych placów zabaw oraz świetlic. Nowymi obiektami mogą cieszyć się także mieszkańcy Trzebnicy, powstały m.in. plac zabaw na Placu Pionierów Ziemi Trzebnickiej, plac zabaw Brama Trębaczy czy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2.

 

IMG_8693.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z Moniką Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego podczas narady technicznej z przedstawicielem firmy SATERNUS.

IMG_8691.jpegNowe urządzenia zabawowe zainstalowała firma SATERNUS.

IMG_8697.jpeg

IMG_8694.jpegRemont placu zabaw przeprowadzono w terminie jesienno-zimowym, gdy plac zabaw nie jest tak intensywnie uczęszczany.

IMG_8692.jpegGmina Trzebnica inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży, w ciągu ostatnich dwóch lat powstało wiele nowych placów zabaw oraz świetlic.

Zobacz także:
 • Plac zabaw na terenie Parku Miejskiego przy ul. Św. Jadwigi modernizowany

  IMG_8694.jpeg

  Zakończył się proces demontażu wysłużonych urządzeń zabawowych na placu zabaw znajdującym się w Parku Miejskim przy ul. Św. Jadwigi. Proces ten był konieczny ze względu na zły stan urządzeń, zagrażających bezpieczeństwu bawiących się dzieci. W najbliższym czasie zamontowane zostaną nowe urządzenia, a plac zabaw ponownie stanie się sercem rozrywki najmłodszych mieszkańców z tej części miasta. Warto zaznaczyć, że do tego czasu dzieci i ich rodzice mogą korzystać z placów znajdujących się w bliskim sąsiedztwie wspomnianej lokalizacji – w Parku Solidarności czy Placu Pionierów Ziemi Trzebnickiej.

 • Nowe inwestycje dla gminy

  sesja.jpeg

  Podczas Sesji Rady Miejskiej w Trzebnicy, która odbyła się 30 listopada uchwalono zmiany w budżecie gminy na 2015 rok. Burmistrz wprowadził do niego m.in. dodatkową inwestycję – projekt budowy boiska i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.