Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie z Mikołajem

Gmina Trzebnica z okazji św. Mikołaja przewidziała szereg atrakcji dla wszystkich mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Jedną z nich było zorganizowanie dla dzieci z sołectw Gminy Trzebnica, które uczęszczają na zajęcia w świetlicach, spotkania ze św. Mikołajem w Nowym Gminnym Centrum Kultury.

Zebrane w Kinie Polonia 3D dzieci przywitał burmistrz Marek Długozima wraz ze św. Mikołajem i zaprosił je na film „Sawa. Mały wielki bohater”. Zachwycone filmem dzieci z uśmiechami na twarzy wychodziły z nowego Gminnego Centrum Kultury.

- Sawa. Mały wielki bohater to taka filmowa bajka. Nie tylko dla dzieci. Głównym bohaterem jest chłopiec który wyrusza w niebezpieczną podróż przez magiczną krainę- opowiada 9-letni Kamil a jego koleżanka Ania dodaje- Bardzo mi się podobało w kinie. Tak tu ładnie. Cieszę się, że w Trzebnicy jest kino, może przyjadę niedługo z rodzicami na inną bajkę.

Po seansie św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

W większości z 41 sołectw Gminy Trzebnica wybudowano nowoczesne świetlice wiejskie lub wyremontowano już istniejące. Ich powstawanie i budowa w kolejnych miejscowościach ma na celu stworzenie miejsca, w którym lokalna społeczność będzie mogła się integrować i podejmować wspólne działania. Tym samym świetlice stały się miejscem, w którym wolny czas chętnie spędzają zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy. To właśnie dla nich i z myślą o nich został zorganizowany specjalny pokaz filmowy i spotkanie ze św. Mikołajem w odnowionych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury, które ze swą bogatą ofertą zajęć różnorodnych sekcji jest doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjno-rozrywkowej gminnych świetlic.

 

DSC_0007.jpeg

DSC_0011.jpegZebrane w Kinie Polonia 3D dzieci przywitał burmistrz Marek Długozima wraz ze św. Mikołajem i zaprosił je na film „Sawa. Mały wielki bohater”. 

DSC_0044 (2).jpegOsobom prowadzącym zajęcia świetlicowe z dziecmi burmistrz Marek Długozima wraz z pełnomocnikiem Iwoną Durbajło wręczył drobne upominki.

 

 

Zobacz także:
  • Mikołajki w Kinie Polonia

    DSC_0424.jpeg

    Za nami jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku, szczególnie przez najmłodszych. Dzieci z Gminy Trzebnica Mikołaj odwiedził w nowoczesnym wnętrzu Gminnego Centrum Kultury w sali widowiskowo-kinowej Kina Polonia 3D. Dla mieszkańców Trzebnicy  nastała bowiem nowa era, związana z długo wyczekiwanym miejscem spotkań, gdzie spełniają się marzenia zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców naszej gminny.