Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Za walkę z motylami

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest motylem, który przybył w nasze rejony z Bałkanów. Atakuje kasztany. Do walki z groźnym szkodnikiem przystąpili uczniowie z terenu gminy Trzebnica. Kroniki, w których udokumentowano akcje ratowania drzew oraz inne działania proekologiczne, w minionym tygodniu zostały nagrodzone w Urzędzie Miejskim.

Kroniki szkół podstawowych i ponadpodstawowych oceniono mając szczególnie na uwadze udział uczniów w konkursach ekologicznych, ich zaangażowanie w akcje m.in. „Sprzątanie świata”, „Ratujmy kasztanowce”, zbiórkę surowców wtórnych, zimowe dokarmianie zwierząt, czy wycieczki krajoznawcze. 28 października w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima oraz dyrektor ZAPO Jerzy Trela opiekunom klas, którzy na co dzień są zaangażowani w działalność ekologiczną, wręczyli nagrody pieniężne. Będzie można je wykorzystać na dofinansowanie wycieczek ekologicznych, zakup materiałów dydaktyczno - naukowych lub materiałów niezbędnych do wykonania kroniki.

Po zakończonym spotkaniu odbyło się szkolenie "Z energią na rzecz ochrony klimatu, czyli szkolna/przedszkolna kampania dla zrównoważonego rozwoju”. Warsztaty poprowadziła Grażyna Jaworska z Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów z Wrocławia.
Warsztaty skierowane były do nauczycieli zainteresowanych realizacją programu ekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały metodyczne (poradniki) i pomoce edukacyjne niezbędne przy realizacji programu.

Kroniki oceniono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Wszystkie placówki, które udokumentowały swoją działalność ekologiczną, zostały nagrodzone. Podczas spotkania omówiono również tematykę i terminy konkursów ekologicznych przewidzianych na rok szkolny 2011/2012.

Nagrodzeni:

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Masłowie
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Boleścinie

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
II miejsce - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy
III miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy

DSC05999a.jpeg
Pani Anna Just ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbiera nagrodę z rąk burmistrza Marka Długozimy

DSC06020a.jpeg
Pani Beata Trela -Żelazko z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy z gratulacyjnym dyplomem. Od lewej: burmistrz Marek Długozima, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Szczepan Gurboda, pracownik wydziału Joanna Nitarska i dyr. ZAPO Jerzy Trela

DSC06016a.jpeg
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy reprezentowała pani Agnieszka Nurek

DSC06010a.jpeg
Gratulacje w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 odebrała pani Agnieszka Moździerz

DSC06006a.jpeg
Nagrodę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Masłowie odebrała pani Anita Kochmańska

DSC05980a.jpeg
Szkolenie dla nauczycieli "Z energią na rzecz ochrony klimatu, czyli szkolna/przedszkolna kampania dla zrównoważonego rozwoju”

DSC05987a.jpeg
Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały metodyczne i pomoce edukacyjne niezbędne przy realizacji programu wśród młodzieży