Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Mikołajki w Kinie Polonia

Za nami jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku, szczególnie przez najmłodszych. Dzieci z Gminy Trzebnica Mikołaj odwiedził w nowoczesnym wnętrzu Gminnego Centrum Kultury w sali widowiskowo-kinowej Kina Polonia 3D. Dla mieszkańców Trzebnicy  nastała bowiem nowa era, związana z długo wyczekiwanym miejscem spotkań, gdzie spełniają się marzenia zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców naszej gminny.

W niedzielne święto dwukrotnie, o 11.00 i o 14.00, rodzice mieli okazję zabrać swoje pociechy na atrakcje przygotowane specjalnie dla nich przez Gminę Trzebnica w multifunkcyjnych wnętrzach nowego Centrum Kultury. Pracownicy Centrum przygotowali przedstawienie na podstawie scenariusza Wiesławy Kucięby, przypominając wiele informacji i legend krążących w świecie na temat osoby Mikołaja.  Występ zakończyła konkluzja, że bez względu na to, jak zaadresuje się kopertę z listem do świętego Mikołaja, marzenia i tak się spełnią. Po spektaklu o godz. 14.00  uczestników świętowania przywitał organizator wydarzeń burmistrz Marek Długozima:

Witam wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie was, drogie dzieci. Miło jest widzieć tyle uśmiechniętych twarzy w tej przestrzeni stworzonej właśnie po to, by spełniać marzenia trzebniczan. Mamy dziś dla was jeszcze jeden prezent mikołajkowy w postaci niezapomnianego seansu kinowego. Mam nadzieję, że podobają wam się przygotowane atrakcje oraz przypadnie wam do gustu spotkanie z miłym gościem, które nastąpi po seansie. Miłej zabawy! – przywitał wszystkich burmistrz Marek Długozima.

Następnie cała sala wraz z  burmistrza i aktorami z przedstawienia nawoływała Mikołaja, który nie pozostał obojętny na to wołanie. Ku radości wszystkich dzieci prędko się zjawił. Przywitał się i obiecał, że przygotuje upominki dla wszystkich i będzie czekał w swoich saniach po zakończeniu projekcji filmu „Paddington”. Śmiechom nie było końca.

- Cieszę się, że burmistrz zadbał o dzieci, ale też o rodziców. Możemy całą rodziną spędzić ten dzień tak ważny dla naszych maluchów, mamy na miejscu wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać. Jesteśmy wdzięczni i bardzo nam się podobało – powiedziała nam pani Ania - mama dwójki zachwyconych dzieciaków.

Mikołaj wraz z pomocnikami czekali na pociechy na zewnątrz. Rozdali mnóstwo prezentów i uśmiechów, a także książeczkę autorstwa Wiesławy Kucięby, na podstawie której przygotowano wcześniejszy występ. 

Głównym sponsorem wydarzenia była Gmina Trzebnica. Imprezę wsparły również firmy: Inspirion, Kulik, Tesco, Intermarche, Cukiernia Markiza. Wszystkim sponsorom dziękujemy!

 

 

Zobacz także: