#SzczepimySię |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Artyści przeciw uzależnieniom

„Wolności oddać nie umiem” oraz „Powiedz nie!”, to tytuły programów profilaktyki uzależnień w formie koncertów muzycznych prowadzone przez znanych muzyków. Gmina Trzebnica postanowiła tą innowacyjną formę rozmów wykorzystać podczas spotkań z trzebnicka młodzieżą. Koncerty sfinansowane zostały ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemu Uzależnień.

4 grudnia na scenie w Art Kawiarni Gminnego Centrum Kultury z niezwykłym programem wystąpił Gabriel Fleszar. Podczas półtoragodzinnego koncertu artysta opowiadał o uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy, zwłaszcza wśród muzyków. Opowiedział wiele historii z muzycznego świata, między innymi o tak zwanym Klubie 27 do którego zalicza się uzależnionych artystów, którzy zmarli w wieku 27 lat. Wśród wspomnianych osób znaleźli się m.in.: Robert Johnson, Brian Johns, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain czy Amy Winehouse.

Poza swoimi utworami, z „Kroplą deszczu” na czele, wykonał przede wszystkim utwory artystów, o których opowiadał. Podkreślał, że narkotyki zabrały przedwcześnie wiele nieodżałowanych talentów. Nowoczesna przestrzeń Art Kawiarni z doskonałym nagłośnieniem i nastrojowym oświetleniem stała się idealnym miejscem do koncertu pt. „Wolności oddać nie umiem”, połączonego mieszanką piosenek autorskich, coverów i pogadanek dotyczących zgubnego skutku uzależnień.

Muzyk zwrócił uwagę, jak ważną rolę w naszym życiu spełnia wolność, a przede wszystkim mądre z niej korzystanie. Przestrzegał przed rozpoczynaniem przygody z narkotykami, zachęcał do świadomego przeżywania wszystkich doświadczeń i mądrego, rozsądnego podejmowania decyzji.

Dzień później również w przestrzeniach zmodernizowanego Gminnego Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem z programem pt. „Powiedz nie!” skierowanym dla klas 4-6 szkoły podstawowej wystąpił Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz.

Artysta w niezwykły sposób opowiedział o przemocy, agresji wśród dzieci czy cyberprzemocy. Zademonstrował swoje umiejętności gry na perkusji. Pozwolił również dzieciom spróbować swoich sił podczas wygrywania rytmów.

 

DSC_0096.jpegPodczas półtoragodzinnego koncertu artysta opowiadał o uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy, zwłaszcza wśród muzyków. 

DSC_0041.jpegMuzyk zwrócił uwagę, jak ważną rolę w naszym życiu spełnia wolność, a przede wszystkim mądre z niej korzystanie.

DSC_0072.jpegArtysta w niezwykły sposób opowiedział o przemocy, agresji wśród dzieci czy cyberprzemocy.

Zobacz także:
  • Kosmiczne dźwięki w Art Kawiarni

    IMG_2506.jpeg

    Niedawno otwarte, odnowione i zmodernizowane Gminne Centrum Kultury i Sportu ma teraz perełkę w postaci Art Kawiarni, w której na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, w środę 21 października, odbył się koncert tria Wojtka Pilichowskiego, genialnego polskiego basisty.