Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Nowe inwestycje dla gminy

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Trzebnicy, która odbyła się 30 listopada uchwalono zmiany w budżecie gminy na 2015 rok. Burmistrz wprowadził do niego m.in. dodatkową inwestycję – projekt budowy boiska i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Mimo wielu inwestycji prowadzonych w tym roku, do budżetu gminy Trzebnica włączono kolejne. Radni przyjmując jednogłośnie uchwałę dotyczącą zmian w budżecie, zaakceptowali także wprowadzenie nowych inwestycji zaproponowanych przez burmistrza. Są nimi - wymiana urządzeń na placu zabaw przy ul. Św. Jadwigi oraz wprowadzanie środków na projekt boiska i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 2. Warto w tym miejscu dodać, że teren wokół SP2 i Szkoły Muzycznej wkrótce zacznie się diametralnie zmieniać. Powstanie Hala Sportowa (projekt w fazie przygotowań), pojawią się także nowe obiekty – przedszkole ze żłobkiem oraz nowy budynek biblioteki. - Zawsze podkreślałem, że należy inwestować w młode pokolenia. Nowe szkoły, przedszkola, boiska – to wszystko zaprocentuje. Uważam, że młodzież powinna mieć jak najlepsze warunki do edukacji i jako gospodarz robię wszystko, by miała – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Zostały także zwiększone środki na inwestycje pod nazwą – opracowanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu Winnej Góry w Trzebnicy. Przypomnijmy, rozmowy dotyczące tej kwestii odbyły się 3 listopada w Urzędzie Miejskim. Na spotkaniu tym grupa projektantów przedstawiła swoja wizję zagospodarowania Kociej Góry. Zgodnie ze założeniami ma tam powstać Park Homo Erectusa, a w nim m.in. ścieżka dydaktyczna, punkt widokowy, stanowisko edukacyjne i tematyczny plac zabaw.

 

sesja.jpegRadni jednogłośnie przyjęli zaproponowane zmiany.

fifi rifi.jpegCzłonkowie Rady Miejskiej wysłuchali propozycji i przystali na dodatkowe inwestycje.

Zobacz także: