Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

„Razem bezpieczniej” konkurs w Centrum Kultury

W nowoczesnym wnętrzu Gminnego Centrum Kultury i Sportu 3 grudnia odbył się rejonowy finał XVII edycji konkursu wiedzy o policji „Razem bezpieczniej”. W rywalizacji wzięło udział 8 reprezentacji hufców pracy rejonu wrocławskiego. Zwyciężyła reprezentacja HP z Wołowa.

Już po raz siedemnasty młodzież z hufców pracy sprawdzała swoją wiedzę i umiejętności w konkursie „Razem bezpieczniej” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Powiatową Policji w Trzebnicy, i Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Do konkursu przystąpiło 8 reprezentacji: dwie z Wrocławia, dwie z Trzebnicy, po jednej ze Środy Śląskiej, z Wołowa i Oleśnicy.

Uczestnicy do konkursu przygotowywali się zarówno indywidualnie jak i „grupowo” - biorąc udział w specjalnych spotkaniach z funkcjonariuszami policji. Podczas spotkań poznawali oni struktury Policji, zadania i uprawnienia funkcjonariuszy, zgłębiali wiedzę dotyczącą postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz tych noszących znamiona przestępstwa, uczyli się również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uroczystość w zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu rozpoczęła Komendant Hufca Pracy w Trzebnicy Agnieszka Januszowska witając zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, Starostę Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego, przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: komisarz Anetę Pol i komisarza Pawła Zalewskiego, przedstawicieli Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu Mariolę Skorupkę oraz Wojciecha Gembara, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy Naczelnika Wydziału Prewencji komisarza Artura Gajowego, komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Zasiecznego oraz Dyrektora Domu Dziecka w Obornikach Śląskich Roberta Korytkowskiego.

Cieszę się, że nowe wnętrze Centrum Kultury dzięki swej multifunkcyjności może służyć nie tylko jako centrum rozrywki, ale także być przestrzenią dla takich jak ten konkursów, o zasięgu dolnośląskimWychowanie młodzieży jest obowiązkiem nas wszystkich. „Razem bezpieczniej” poszerza wiedzę dotyczącą rozpoznawania zagrożeń, przestępstw i uczy reagowania w takich sytuacjach. To bardzo ważne – powiedział burmistrz Marek Długozima.

W sali im. Feliksa Mułki konkurs rozpoczął się częścią pisemną sprawdzającą wiedzę. W tym czasie w wyposażonej multimedialnie sali animacji, starszy aspirant Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy Piotr Dwojak przeprowadził szkolenie prewencyjne. Następnie odbyła się część ustna sprawdzająca przygotowanie praktyczne uczestników. Ważnym punktem spotkania była prelekcja strażników miejskich dotycząca niebezpieczeństwa stosowania dopalaczy.

Po trudnych zmaganiach uczniowie hufców pracy udali się na odpoczynek do sali Kina Polonia, gdzie wychowankowie Domu Dziecka z Obornik Śląskich – Angelika Zielińska, Paweł Filipak oraz Robert Ciepliński – wystąpili z koncertem. Po nim przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Zwyciężył Hufiec Pracy 1-4 z Wołowa, drugie miejsce zajął Hufiec Pracy 1-48 z Trzebnicy, zaś trzecie – Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy z Oleśnicy. Największą ilość punktów na teście pisemnym otrzymał uczestnik Hufca Pracy w Strzelinie Patryk Cieślak, który również otrzymał nagrodę. 

 

 

Zobacz także:
  • Razem bezpieczniej

    DSC_0024.jpeg

    30 października w Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy miało miejsce spotkanie organizacyjne dotyczące 17. edycji konkursu wiedzy o Policji. Uczestniczyli w nim: burmistrz Marek Długozima, Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, sekretarz Gminy Daniel Buczak, Agnieszka Januszowska Komendant Hufca Pracy oraz Bogdan Kucięba wychowawca HP. Organizatorem konkursu, jak co roku, jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu wraz z Dolnośląską Wojewódzką Komendą OHP.