Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dotacje celowe na ratowanie zabytków

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zawarł umowy z Matką Generalną Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy Albertą Groń w sprawie przekazania dotacji celowych na dofinansowanie prac konserwatorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych. Podobną umowę podpisano także z Parafią Rzymskokatolicką pod wezwaniem NMP w Koczurkach, reprezentowaną przez ks. Proboszcza Artura Kochmańskiego SDS.

Umowy podpisane z zakonem Sióstr w Trzebnicy dotyczą dwóch projektów – opracowania inwentaryzacji budowlanej dla potrzeb remontu i poddasza budynku klasztornego, a także opracowanie dokumentacji projektowej na remont dachu. Na cele te przeznaczono po 50 tys. zł. Termin realizacji zadań wyznaczony jest do końca listopada bieżącego roku.

Dotacja w wysokości 10 tys. zł zostanie przekazana na potrzeby remontu dachu nad zakrystią i wejściem bocznym do kościoła w Koczurkach. Projekt powinien zostać ukończony do 5 grudnia bieżącego roku.

IMG_0006small.jpegPodpisanie umowy przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę oraz Matkę Generalną Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza Albertę Groń, w obecności Krystyny Klamińskiej z Fundacji na Rzecz Ratowania Klasztoru oraz Iwony Durbajło p.o. Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywtelskich