Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Jabłka dla dzieci w szkołach

W związku z embargiem rosyjskim Agencja Rynku Rolnego wprowadziła mechanizm „Dalsze tymczasowe wsparcie producentów i warzyw”, ponieważ Komisja Europejska ogłosiła kolejną transzę środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw. Produkty wycofane w celu tzw. bezpłatnej dystrybucji oraz tzw. innego przeznaczenia mogą być realizowane do odbiorców zarejestrowanych w specjalnym rejestrze. Do programu mogą się zgłaszać m.in. szkoły podstawowe i średnie, żłobki, przedszkola, zakłady penitencjarne, placówki opieki zdrowotnej, MOPS, GOPS, organizacje charytatywne. Z Gminy Trzebnica zgłosiły się jak do tej pory trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół z Ujeźdźca Wielkiego, a także Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój.

W Szkole Podstawowej nr 2 jabłka z trzebnickich sadów są przekazywane rodzicom uczniów. Na każde dziecko ze szkoły przysługuje odbiór 13 kilogramów jabłek.

- Owoce z trzebnickich sadów są bardzo smaczne, mój syn dzięki temu codziennie je jabłka. Dodaję je także do ciast i surówek. Cała akcja bardzo mi się podoba – mówi nam pani Małgorzata, mama pierwszoklasisty Piotrusia.

Przedsięwzięcie podoba się rodzicom, którzy chętnie ustawiają się w kolejce po odbiór bezpłatnych owoców. Dostawy w tej szkole potrwają do końca grudnia, odbierać je można u konserwatorów 7, 17 i 21 grudnia.

 

DSC_0034.jpeg

 

DSC_0035.jpeg

 

DSC_0041.jpeg