• EN
  • DE

Taniec to moja pasja!

Mieszkaniec Gminy Trzebnica- Bartek Lorek w wieku 15 lat został Vice Mistrzem Polski w klasie tanecznej B w stylu latynoamerykańskim. Doskonałą formę i niezwykły talent potwierdził na Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego w Oławie, gdzie zwyciężył wraz ze swoja taneczna partnerką- Barbarą Rudkowską.

2 grudnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima oficjalnie pogratulował tancerzowi sukcesów.

- Z ogromną przyjemnością składam serdeczne gratulacje. Sukcesy Bartka świadczą o ogromnym zaangażowaniu i zamiłowaniu do tańca oraz ciężkiej pracy. Życzę kolejnych sukcesów i niegasnącej pasji w tym co robi - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Jestem dumny, że w Trzebnicy mamy tak uzdolnioną młodzież.

7 Listopada 2015 roku w Łomiankach pod Warszawą rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w klasach Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W Klasie w której startował trzebniczanin udział wzięło 60 par z całej Polski. Zdobywając 2 miejsce i otrzymując tytuł Vice Mistrzów Polski w klasie B w tańcach latynoamerykańskich, Bartek wraz z partnerką otrzymali automatycznie awans do najwyższej polskiej klasy mistrzowskiej A. Trzy tygodnie później swoją pozycję trzebniczanin podkreślił w Oławie zwyciężając na Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego.

- Nie ma chwili żebym nie tańczył lub nie myślał o tańcu. Taniec to dla mnie całe życie, to pasja. Z nim wiążę swoją przyszłość. Zawsze wysoko stawiam sobie poprzeczkę. W wakacje podczas obozu tanecznego oświadczyłem, że mam zamiar dostać się do finału Mistrzostw Polski. Słowa dotrzymałem jednak uzyskanie tytułu Vice Mistrza Polski było dla mnie ogromnym choć niezwykle miłym zaskoczeniem – powiedział 15 latek.

Bartek Lorek jest uczniem III klasy Powiatowego Zespołu Szkół w Trzebnicy. Jak twierdzą rodzice tańczy od zawsze. Pierwsze kroki na parkiecie stawiał w wieku 6 lat. Od 10 roku życia trenuje regularnie od 2 do 4 godzin dziennie. Na zajęcia dojeżdża od poniedziałku do piątku do oddalonego o prawie 40 km Kamieńca Wrocławskiego. Od początku związany jest z Wrocławską Akademią Tańca.

- Taniec to ogromny wysiłek, ale również przyjemność. Jeśli chce się być w gronie najlepszych nie ma mowy o odpoczynku. Ja to wiem i w pełni akceptuję. Takiego dokonałem wyboru 5 lat temu. Wierzę, że jest to słuszna decyzja. Nie wyobrażam sobie życia bez tańca. Ogromnym wsparciem dla mnie są rodzice, którzy wożą mnie na zajęcia i turnieje. Zawsze mogę na nich liczyć. Dziękuję im za to, że zawsze we mnie wierzą i przy mnie są. Dziękuje im za to - powiedział tancerz i dodał- Dziękuję również moim głównym trenerom Latin Dance w Akademii - Wielokrotnym Mistrzom Polski- Andrzejowi Suchockiemu i Natalii Piecewicz za przygotowanie mnie do turniejów, wiarę we mnie i cierpliwość. Podziękowania należą się również Grzegorzowi Kijkowskiemu za wprowadzenie mnie w świat tańca.

Podczas spotkania burmistrz Marek Długozima zadeklarował, że Bartek otrzyma stypendium sportowe z uwagi na bardzo dobre osiągnięcia w tej dziedzinie.

- Koszt konsultacji tanecznych, wyjazdów na turnieje, strojów czy butów sięgają na tym poziomie kilku tysięcy złotych dlatego dziękuję Burmistrzowi Markowi Długozimie za przyznanie mi stypendium. Pieniądze przeznaczę na indywidualne lekcje przygotowujące mnie do marcowych Mistrzostw Klasy Młodzieży i Dorosłych w klasie A.

 

IMG_8300.jpegPodczas spotkania burmistrz Marek Długozima zadeklarował, że Bartek otrzyma stypendium sportowe z uwagi na bardzo dobre osiągnięcia w tej dziedzinie.

IMG_8307.jpeg2 grudnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima oficjalnie pogratulował tancerzowi sukcesów.

IMG_8314.jpegBartek Lorek jest uczniem III klasy Powiatowego Zespołu Szkół w Trzebnicy. Jak twierdzą rodzice tańczy od zawsze.

IMG_8315.jpegNie ma chwili żebym nie tańczył lub nie myślał o tańcu. Taniec to dla mnie całe życie, to pasja.

20150523_155331.jpegBartek z taneczną partnerką Barbarą Rudkowską.

leszno październik 2015  (98).jpegLeszno, październik 2015.

MP  (110).jpegI miejsce w Mistrzostwach Okręgu  Dolnośląskiego w Oławie.

oława 11.2015  (3).jpegOława 2015