#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Piknik Rodzinny w Krzeszowie

Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo - to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który w najbliższą sobotę 5 listopada odbędzie się w Krzeszowie. Impreza oficjalnie otworzy "Południowo-zachodni Szlak Cysterski". Trzebnica, jako jeden z większych partnerów tego projektu, otrzymała dofinansowanie m.in. na budowę parkingów i punktu informacji turystycznej.

Burmistrz Marek Długozima: Cieszę się, że na pikinku w Krzeszowie Trzebnica wystąpi jako jeden z największych partnerów projektu. Wskazane przeze mnie lokalizacje, znalazły bowiem odzwierciedlenie w postaci inwestycji w parkingi i punkt informacji turystycznej. Już dziś widać, że nie tylko przyczyniło sie to do zwiększenia atrakcyjności turystycznej miasta, ale w dużym stopniu rozwiązało problemy mieszkańców z parkowaniem.

logo-kolorP-ZSC-P-ZSC.jpeg

Impreza, która odbędzie się na terenie krzeszowskiego opactwa cysterskiego, to dobry pomysł na aktywny, rodzinny wypoczynek. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy pikniku, przewidują zarówno rozrywki dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Teren imprezy zostanie podzielony na dwie strefy: rycerską i dziecięcą. W pierwszej uczestnicy imprezy przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będą mogli m.in. wziąć udział w turnieju rycerskim, postrzelać z łuku, skosztować rycerskiej strawy czy odwiedzić warsztat płatnerza – średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże sztukę wykonywania rycerskiego uzbrojenia. Średniowieczni wojowie, wyposażeni w miecze, buławy, topory pokażą walki rycerskie, a chętnym zdradzą tajniki sztuki rzemiosła wojskowego i pozwolą przymierzyć swoje zbroje.
Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to m.in. propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych. Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Całości towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka na żywo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.
Piknik oficjalnie otworzy ponadregionalny szlak turystyczny pn. „Południowo – zachodni Szlak Cysterski”. Projekt jest realizowany w ramach Działania 6.4 „Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Liderem Projektu jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

szlak_cysterski_baner.jpeg

DOCKomunikat_Rodzinny_piknik_w_Krzeszowie