Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wycieczka w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Trzebnicy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, jak również umocnieniu postaw obywatelskich, które będą procentować w przyszłości.

Grupa rozpoczęła zwiedzanie od Punktu Informacji Turystycznej, po czym dzieci przeszły do Urzędu Miejskiego, gdzie zostały przywitane osobiście przez burmistrza Marka Długozimę oraz sekretarza Daniela Buczaka.

Po części oficjalnej dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych wydziałów. Dowiedziały się m.in. gdzie można wyrobić dowód osobisty lub zameldować się.

Za serdeczne przyjęcie, zbudowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej oraz możliwość poznania pracy Urzędu Miejskiego i poświęcony czas burmistrz Marek Długozima otrzymał podziękowania od dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku, a także od uczniów i nauczycieli.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski nie po raz pierwszy gościł dzieci z Kuźniczyska. W ubiegłym roku uczniowie klasy „0” wraz z wychowawczynią odbyli wycieczkę do siedziby Urzędu.

Podobne wycieczki organizują trzebnickie przedszkola. Dzieci z wyraźnym zainteresowaniem poznają sam gmach Urzędu, a także pracę poszczególnych wydziałów. Sprawia to, że młodzi wychowankowie w pierwszej fazie uczenia się i stawania członkiem społeczeństwa rozpoczynają świadome kształtowanie postaw obywatelskich.

 

IMG_7516.jpegGrupa rozpoczęła zwiedzanie od Punktu Informacji Turystycznej.

IMG_7517.jpegUczestnicy wycieczki z zainteresowaniem wysłuchali objaśnień dotyczących finkcjonowania Punktu Informacji Turystycznej.

IMG_7525.jpegUrzędzie Miejskim dzieci zostały przywitane osobiście przez burmistrza Marka Długozimę oraz sekretarza Daniela Buczaka.

IMG_7528.jpeg

IMG_7529.jpeg

IMG_7540.jpegPamiątkowe zdjęcie uczniów i wychowawcy z burmistrzem Markiem Długozimą i sekretarzem Danielem Buczakiem.

IMG_7547.jpegPo części oficjalnej dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych wydziałów. 

IMG_7550.jpegUczniowie dowiedzieli się m.in. gdzie można wyrobić dowód osobisty lub zameldować się.

IMG_7553.jpeg

podziękowanie kuźniczyskoo.jpegPodziękowanie dla burmistrza Marka Długozimy.