• EN
  • DE

Przygotowania do Orszaku Trzech Króli

W mijającym roku Trzebnica po raz pierwszy włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie zachwyciło niezwykłą atmosferą, zgromadziło wówczas ponad 3 tys. osób. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Trzebnicy - Gmina Trzebnica, Parafia św. Bartłomieja Ap. i św. Jadwigi Śląskiej, a także Stowarzyszenie „Trzecie Skrzydło. Strefa Rozwoju Rodziny” już pracują nad organizacją kolejnych największych ulicznych jasełek. Poprosiliśmy o kilka informacji orszakowych Anię Śródkę – przedstawicielkę Stowarzyszenia Trzecie Skrzydło. Strefa Rozwoju Rodziny:

Panorama Trzebnicka - Jak wyglądają przygotowania do kolejnego trzebnickiego Orszaku?

Ania Śródka - Są już dosyć intensywnie. Jesteśmy w stałym kontakcie z ogólnopolską Fundacją Orszaku Trzech Króli, która udziela nam potrzebnych wskazówek. Oczywiście wyciągnęliśmy też wnioski z pierwszej edycji i chcemy, by każda kolejna odsłona tego wydarzenia była jeszcze lepsza. Cieszymy się, że w organizację po raz kolejny zaangażowała się Gmina Trzebnica. Jak zapewnił nas na ostatnim roboczym spotkaniu burmistrz Marek Długozima – dołoży wszelkich starań, by doświadczenie gminy w zakresie organizacji tego typu wydarzeń przełożyć na kolejną edycję ciekawej i radosnej imprezy, która nie tylko promuje nasze miasto w całym kraju, ale również promuje wartości, które są mu bliskie.

PT. Na co stawiacie największy nacisk podczas przygotowań?

. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby kolejna edycja była lepsza od poprzedniej. Wiemy, że poprzeczka postawiona jest wysoko, ale nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Bardzo nam zależy na jeszcze ściślejszej relacji ze szkołami i większym zaangażowaniu dzieci i młodzieży, gdyż impreza ma również charakter edukacyjny. Dodatkowo Orszak Trzech Króli jest jednym z pierwszych wydarzeń rozpoczynających 2016 rok. Chcemy zatem podczas tej edycji Orszaku podkreślić ważne wydarzenia jakie ten rok przyniesie. W Kościele Katolickim jest to Rok Świętego Miłosierdzia. W Polsce odbędą się XXXI Światowe Dni Młodzieży,  których tematem są słowa «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7).  Będziemy również obchodzili 1050 rocznicę Chrztu Polski. Hasło Orszaku brzmi - „Nade wszystko miłosierdzie” Miłość. Pokój. Przebaczenie.

Warto wspomnieć, że 25 lipca 2016 roku młodzież biorąca udział Światowych Dniach Młodzieży przybędzie również do Trzebnicy by pomodlić się przy grobie Św. Jadwigi Śląskiej.

PT. Czy ten Orszak zachwyci nas czymś nowym?

. Niech to zostanie jeszcze tajemnicą. Na pewno będziemy bazować na wcześniejszych doświadczeniach, ale oczywiście będzie też element zaskoczenia!

PT. Życzymy owocnych przygotowań i czekamy na kolejne informacje.

. Dziękuję bardzo i już dziś zapraszam na kolejny trzebnicki Orszak Trzech Króli i do śledzenia naszej strony na Fecebook’u „Orszak Trzech Króli Trzebnica”.

WP_20151116_20_43_55_Pro.jpeg Spotkanie organizacyjne.