Od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Winna Góra – koncepcja coraz klarowniejsza

We wtorek 17 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie, będące kontynuacją rozmów związanych z zagospodarowaniem Winnej „Kociej” Góry. Na poprzednim spotkaniu, które odbyło się 2 listopada, architekt Bartosz Żmuda z CREOPROJECT został poproszony o przygotowanie ogólnej koncepcji zagospodarowania terenu, w oparciu o wcześniejsze projekty. W efekcie powstały pomysły oraz szkice, które zostały przedyskutowane podczas wtorkowej narady.

Oprócz wspomnianego architekta udział w spotkaniu wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki, Katarzyna Styperek – z Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Paweł Ziembiński Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami w obrębie Winnej Góry stworzony ma zostać Park Homo Erectusa, na którego terenie według wstępnych ustaleń, znajdzie się między innymi ścieżka dydaktyczna, punkt widokowy, stanowisko edukacyjne oraz tematyczny plac zabaw. Wśród licznych pomysłów najciekawszymi wydają się być również: możliwość powstania ścianki wspinaczkowej, kolejka turystyczna obiegająca teren parku, tyrolka czy zjeżdżalnia grawitacyjna.

Od kilku lat Gmina Trzebnica dąży do wypracowania jak najlepszej strategii rozwoju turystycznego Winnej Góry - Mając na uwadze ogromny potencjał oraz walory historyczne i turystyczne Wzgórz Trzebnickich już wcześniej zaprosiłem do naszego miasta studentów, którzy również podjęli to wyzwanie. Powstało wiele ciekawych projektów, na których teraz bazujemy. Prowadzimy również konsultacje społeczne związane z tym tematem – powiedział podczas ostatniego spotkania burmistrz Marek Długozima.

Kocia Góra w przyszłości ma być miejscem wyjątkowym na mapie Dolnego Śląska, stając się tym samym kolejnym walorem turystycznym naszej Gminy.

IMG_8140.jpeg

W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Marek Długozima, Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki, Katarzyna Styperek – z Wydziału Architektury i Urbanistyki, Paweł Ziembiński Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy oraz Bartosz Żmuda z CREOPROJECT.

 

Prezentujemy wcześniejsze wizualizacje Kociej Góry

1.jpeg

 

2.jpeg

 

3.jpeg

 

4.jpeg

Zobacz także:
  • O zagospodarowaniu Winnej Góry w Urzędzie Miejskim

    1.jpeg

    We wtorek 3 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie, na którym zaproszona przez burmistrza Marka Długozimę grupa projektantów przedstawiła swoją wizję zagospodarowania Kociej Góry. W efekcie rozmów mają powstać konkretne projekty oraz wizualizacje, które posłużą podczas procesu rewitalizacji tego terenu. Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami stworzony ma tam zostać Park Homo Erectusa, na którego terenie według wstępnych ustaleń, znajdzie się między innymi ścieżka dydaktyczna, punkt widokowy, stanowisko edukacyjne oraz tematyczny plac zabaw.