Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

„Kocham Cię Polsko!”

10 listopada w Szkole Muzycznej I stopnia w Trzebnicy odbył się uroczysty Koncert Muzyki Patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko”, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną im prof. Edmunda Kajdasza, z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który  poprowadziła solistka Operetki Wrocławskiej i nauczycielka klasy śpiewu - dr Monika Gruszczyńska.

Podczas koncertu swoje talenty muzyczne zaprezentowały dzieci z klasy śpiewu solowego dr Moniki Gruszczyńskiej. Ideą przewodnią spotkania było uświadomienie młodemu pokoleniu wagi i znaczenia Święta Niepodległości. W programie usłyszeliśmy pieśni patriotyczne nawiązujące do polskiej walki o wolność. W trzech blokach tematycznych, na jakie podzielony został koncert, wysłuchaliśmy m.in.: „Marsz, marsz Polonia”, „Kocham Cię Polsko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara piechota” czy „Rozkwitały pąki białych róż”.

Koncert zgromadził liczną widownię, która w skupieniu wysłuchała wzruszających pieśni utrzymanych w duchu patriotycznym. Wśród uczestników byli m. in. burmistrz Marek Długozima, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia Anna Szpil, dr Monika Gruszczyńska oraz nauczyciele, rodzice i dziadkowie wychowanków placówki.

Tym niezwykłym koncertem mieszkańcy rozpoczęli celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, pobudzając do głębszych patriotycznych uczuć wszystkich uczestników.