Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

„Kocham Cię Polsko!”

10 listopada w Szkole Muzycznej I stopnia w Trzebnicy odbył się uroczysty Koncert Muzyki Patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko”, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną im prof. Edmunda Kajdasza, z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który  poprowadziła solistka Operetki Wrocławskiej i nauczycielka klasy śpiewu - dr Monika Gruszczyńska.

Podczas koncertu swoje talenty muzyczne zaprezentowały dzieci z klasy śpiewu solowego dr Moniki Gruszczyńskiej. Ideą przewodnią spotkania było uświadomienie młodemu pokoleniu wagi i znaczenia Święta Niepodległości. W programie usłyszeliśmy pieśni patriotyczne nawiązujące do polskiej walki o wolność. W trzech blokach tematycznych, na jakie podzielony został koncert, wysłuchaliśmy m.in.: „Marsz, marsz Polonia”, „Kocham Cię Polsko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara piechota” czy „Rozkwitały pąki białych róż”.

Koncert zgromadził liczną widownię, która w skupieniu wysłuchała wzruszających pieśni utrzymanych w duchu patriotycznym. Wśród uczestników byli m. in. burmistrz Marek Długozima, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia Anna Szpil, dr Monika Gruszczyńska oraz nauczyciele, rodzice i dziadkowie wychowanków placówki.

Tym niezwykłym koncertem mieszkańcy rozpoczęli celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, pobudzając do głębszych patriotycznych uczuć wszystkich uczestników.