• EN
  • DE

Jubileusz państwa Jankowskich

Państwo Maria i Kazimierz Jankowscy 10 października otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk burmistrza Marka Długozimy, który wnioskował o ich przyznanie do Prezydenta RP.

Po pięćdziesięciu latach państwo Jankowscy symbolicznie ponownie wypowiedzieli słowa małżeńskiej przysięgi, udowadniając tym samym, że obietnica raz złożona nie traci ważności, a pół wieku to nic wobec miłości. Burmistrz Marek Długozima wręczył cywilne odznaczenia państwowe „za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, legitymacje oraz dyplomy okolicznościowe. Gratulował przy tym wspaniałego stażu: – To ogromna przyjemność świętować takie jubileusze. Są państwo wzorem do naśladowania w dzisiejszych, trudnych dla długotrwałych związków, czasach. Gratuluję i życzę kolejnych jubileuszy w niegasnącym szczęściu i w tak dużym gronie przyjaciół – powiedział burmistrz.

Państwo Maria i Kazimierz poznali się w latach szkolnych w Trzebnicy. Tutaj też pobrali się 12 grudnia 1964 roku. Rok później na świat przyszedł ich syn, Józef. Pan Kazimierz po ukończeniu szkoły został fryzjerem i pracuje w zawodzie do dziś, mimo przejścia na emeryturę. Złote gody w Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza obchodzili wraz z wieloma przyjaciółmi.

IMG_6036.jpegMaria i Kazimierz Jankowscy.

IMG_6055.jpeg

IMG_6087.jpeg

IMG_6118.jpegJubilaci w otoczeniu rodziny wraz z burmistrzem Markiem Długozimą.

Zobacz także:
  • Jubileusz Państwa Pernak


    SAM_9472.jpegKolejne małżeństwo Gminy Trzebnica obchodziło piękny jubileusz - 50 lat wspólnego życia. Z tej okazji Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Piotrowska, w imieniu mieszkańców naszej gminy, złożyli Państwu Teresie i Janowi Pernak serdeczne gratulacje, kwiaty, życzenia oraz upominek, a także odznaczyli jubilatów okolicznościowymi medalami.

  • Jubileusz Państwa Grzeżułkowskich

    IMG_8199.jpeg

    Państwo Feliksa i Henryk Grzeżułkowscy 24 listopada otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk burmistrza Marka Długozimy, który wnioskował o ich przyznanie do Prezydenta RP.