Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Huśtawki, koniki i karuzele w Koniowie

Koniowo jest jedną z 8 wiosek w naszej gminie, gdzie właśnie powstaje nowoczesny plac zabaw dla dzieci. W pobliżu świetlicy wiejskiej, w miejscu, gdzie kiedyś straszyły zardzewiałe huśtawki i karuzele, świat zaczyna wyglądać kolorowo.

Pozostałe wioski, w których powstają place zabaw, to: Będkowo, Blizocin, Masłów, Skoroszów, Ujeździec Mały, Ujeździec Wielki i Jaźwiny. 29 sierpnia br. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podpisał umowę z pełnomocnikiem Przedsiębiorstwa Wieolobranżowego „Apis” J.Oziębło z Jarosławia – wykonawcą projektu. Koszt inwestycji to ok. 585.000 zł. Projekt jest realizowany w ramach zadania „Poprawa jakości życia na obszarach wiejskich Gminy Trzebnica poprzez budowę placów zabaw i boiska wielofunkcyjnego współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013”.

DSC05375.jpeg
Sołtys wsi Elżbieta Sroga, burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima i Jerzy Chomkowicz - pracownik wydziału techniczno-inwestycyjnego oceniają postęp prac przy budowie placu zabaw

DSC05385.jpeg
W pobliżu świetlicy wiejskiej, w miejscu, gdzie kiedyś straszyły zardzewiałe huśtawki i karuzele, powstaje kolorowa, pełna atrakcji przestrzeń dla najmłodszych