Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Skarszyn ma nową oczyszczalnię ścieków

Dobiegła końca jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Trzebnica. Ścieki pochodzące z gospodarstw we wsi Skarszyn trafiają teraz do nowej, mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy przez wiele lat czekali na realizację tego projektu.

Burmistrz Marek Długozima podkreśla, że sukcesywnie w naszej gminie realizowana jest polityka związaną z budową kanalizacji w wioskach na terenie całej gminy Trzebnica:  W tej chwili do sieci kanalizacyjnej podłączono domy w Skarszynie, a także Szkołę Podstawową w Boleścinie. W przyszłości będzie można do tej sieci podpiąć wsie: Piersno i Boleściń. Kolejnym etapem tego projektu będzie budowa kanalizacji i oczyszczalni we wsi Ujeździec Wielki.

Budowa oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją przebiegała na kilku etapach. W 2008 roku zbudowano pierwszy fragment sieci kanalizacyjnej od oczyszczalni ścieków do Szkoły Podstawowej w Boleścinie. Koszt inwestycji na tym etapie to 494.458.41 zł brutto, z czego Agencja Nieruchomości Rolnej oddział we Wrocławiu dofinansowała 298.000. zł brutto.

W roku 2010 ogłoszono przetarg na budowę oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją istniejącego odcinka kanalizacji. Ten etap prac wykonał Zakład Ochrony Środowiska Krystyna Mitura z Poznania. Koszt wyniósł 2.992.923.62 zł brutto.

Resztę nitki kanalizacji dobudowano w 2011 roku. Ten etap wykonało Przedsiębiorstwo Komunalne HEMIZ-BIS z Prochowic. Koszt ostatniego projektu to 871.026.76 zł brutto.

 DSC05320.jpeg
Uroczyste przecięcie wstęgi. Od lewej: Zbigniew Zarzeczny naczelnik wydziału techniczno- inwestycyjnego, radny Rady Miejskiej Jan Janusiewicz, burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima, prezes zarządu Przedsiębiorstwo Komunalne HEMIZ BIS Sp. z o.o. Zygmunt Kozyra

DSC05328.jpeg
Ścieki pochodzące z gospodarstw we wsi Skarszyn trafiają teraz do nowoczesnej, mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków.