Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Przedszkole i żłobek na miarę rozwoju Gminy Trzebnica

Rosnąca atrakcyjność naszej Gminy jest także nierozerwalnie związana z rozwojem mieszkalnictwa, a co za tym idzie zwiększonym przyrostem naturalny, to z kolei wiąże się z potrzebą nowych miejsc przedszkolnych i żłobkowych.  W odpowiedzi na te potrzeby mieszkańców – burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o budowie nowego przedszkola i żłobka w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe, a wszystko to w bezpiecznej lokalizacji korzystającej z bliskości ciszy i spokoju Stawów Trzebnickich.  W tej sprawie w piątek 30 października w Urzędzie Miejskim odbyła się narada z projektantem oraz wizja lokalna w planowanym miejscu inwestycji.

W roboczym spotkaniu na placu przeznaczonym pod budowę nowego Gminnego Przedszkola oprócz burmistrza Marka Długozimy wzięły udział Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego oraz Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki. Podczas spotkania ustalano szczegóły związane z planowaną lokalizacją przedszkola, placu zabaw oraz dodatkowych parkingów.

- Rozwój Gminy Trzebnica jaki obserwujemy w ostatnich latach przekłada się na także na zwiększone zainteresowanie ludzi możliwością zamieszkania w naszej gminie, tym samym rozwija się mieszkalnictwo, a co za tym idzie i z czego się bardzo cieszę, wzrasta także przyrost naturalny. Bazując na tych danych, obecnym zapotrzebowaniu na miejsca przedszkolne oraz głosach mieszkańców podjąłem decyzję o budowie w pełni nowoczesnego przedszkola wraz ze żłobkiem na ul. 3 maja – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – Miejsce to jest nieprzypadkowe, ponieważ sąsiaduje ono z kompleksem Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej, którego przedszkole stanie się doskonałym uzupełnieniem. Tak zyskamy bezpieczną przestrzeń w której, korzystając z uroków lokalizacji dzieci w ciszy i spokoju będą mogły rozwijać się poprzez naukę jak i zabawę. Warto wspomnieć także o jeszcze dwóch inwestycjach w ramach tego terenu, bowiem już niebawem powstanie tu także Hala Widowiskowo-Sportowa oraz w obrębie Szkoły Podstawowej nr 2 boisko wielofunkcyjne wyposażone z bieżnie, będą się też tu znajdować dodatkowe miejsca parkingowe.

Hala Widowiskowo - Sportowa powstanie naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 2, a boisko wielofunkcyjne  znajdzie się w podwórku szkoły. Rodzice dowożący dzieci do poszczególnych placówek kompleksu edukacyjnego oprócz bezpieczeństwa docenią także mające powstać dodatkowe miejsca parkingowe. Warto dodać, że Gmina Trzebnica regularnie inwestuje w rozwój najmłodszych mieszkańców, w ostatnich latach powstało nowe skrzydło Przedszkola nr 2, same obiekty przedszkolne są regularnie modernizowane, wyposażone zostały one także w nowoczesne edukacyjne place zabaw. Gmina wspiera także niepubliczne punkty przedszkolne i żłobkowe, wszystko w trosce o zapewnienie odpowiednich warunków edukacji i zabawy tak potrzebnych do zdrowego rozwoju dzieci.

IMG_7301.jpegNa zdjęciu: Burmistrza Marek Długozima Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego oraz Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki.

przykładowe przedszkole.jpegPrzykładowy projekt przedszkola wraz ze żłobkiem.

IMG_7320.jpegNowe przedszkole wraz ze żłobkiem powstanie na ul. 3 maja.

IMG_7323.jpeg

IMG_7311.jpegNowe przedszkole wraz ze żłobkiem poszerzy kompleks edukacyjny Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci.

IMG_7292.jpegKolejną inwestycją będzie budowa boiska wielofunkcyjnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Szkola nr 3.jpegPodobny obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 3.

IMG_7296.jpegW tym miejscu powstanie nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa.

zewnglowna_z1.pngProjekt Hali Widowiskowo-Sportowej.