• EN
 • DE
 • UA

Gminne Centrum Kultury i Sztuki

Gminne Centrum Kultury z nowoczesnym Kinem Polonia 3D.jpeg

 

W 2014 roku, zgodnie ze złożoną wcześniej obietnicą przez burmistrza Marka Długozimę podjęto decyzję, na którą mieszkańcy czekali wiele lat – generalny remont, przebudowa i modernizacja Gminnego Centrum Kultury stała się faktem. Nowy obiekt służy mieszkańcom. Organizowanych jest w nim wiele imprez kulturalnych jak również o charakterze lokalnym, zajęć edukacyjnych jak i wydarzeń dla dzieci. Na budynku wykonany został mural, który symbolizuje otwartość i wyjście Gminnego Centrum Kultury naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Łączy w sobie nowoczesność z silną tradycją, nierozerwalnie związaną z bogatą historią Kina Polonia. Projekt pokazuje też, że to ludzie tworzą to miejsce, a całość jest naszym wspólnym skarbem, który należy pielęgnować. Takie właśnie jest nowe Gminne Centrum Kultury! 

www.gckis.trzebnica.pl

 

 

Zobacz, jak powstawało Gminne Centrum Kultury i Sztuki:

 

 • Art Kawiarnia

  K. Koćma artkawiarnia (1 of 2) (1).jpeg

  Wyjątkowe miejsce na mapie Trzebnicy. Idealne na spotkania ze znajomymi, klimatyczne wieczory we dwoje lub zwyczajny przystanek w pędzie dnia. W lokalu można zasmakować pysznych ciastek, napić się aromatycznej kawy lub herbaty. Art Kawiarnia, to nie jest zwykła kawiarnia. Posiada kameralną scenę, na której odbywają się koncerty, zaciszną lożę, sofy i kącik dla dzieci. Całość urządzona jest nowocześnie i w bardzo optymistycznych i ciepłych barwach. Bliskość kina (piętro wyżej) jest dodatkowym atutem tego miejsca i pozwala na zaplanowanie czasu wolnego w naprawdę atrakcyjny sposób. Art Kawiarnia to stały punkt odwiedzin mieszkańców i gości w naszym mieście.

 • Kino Polonia 3D oraz sala widowiskowa

  DSC_0274.jpeg
 • Historia remontu Gminnego Centrum Kultury- wideorelacja

  IMG_8664.jpeg

  A tak wyglądał budynek Gminnego Centrum Kultury przed i w trakcie remontu…. Zobaczcie jak wiele się zmieniło!

   

   

 • Spełniliśmy kolejne marzenie mieszkańców!

  MMM_5347.jpeg

  Tym razem mowa o gruntownie przebudowanym, w pełni zmodernizowanym oraz nowoczesnym Gminnym Centrum Kultury. 15 października 2015 r. na długo zapisze się w kartach historii Trzebnicy. Tego dnia bowiem uroczyście otwarto budynek, dzięki któremu mieszkańcy zyskali komfortowy dostęp do kultury w zupełnie nowym wydaniu. Na ten moment czekało wiele pokoleń trzebniczan, którzy twierdzą, że warto było uzbroić się w cierpliwość. Efekt końcowy – jak podkreślało wielu - przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.

 • Informacje ogólne