Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Plac zabaw na terenie Parku Miejskiego przy ul. Św. Jadwigi modernizowany

Zakończył się proces demontażu wysłużonych urządzeń zabawowych na placu zabaw znajdującym się w Parku Miejskim przy ul. Św. Jadwigi. Proces ten był konieczny ze względu na zły stan urządzeń, zagrażających bezpieczeństwu bawiących się dzieci. W najbliższym czasie zamontowane zostaną nowe urządzenia, a plac zabaw ponownie stanie się sercem rozrywki najmłodszych mieszkańców z tej części miasta. Warto zaznaczyć, że do tego czasu dzieci i ich rodzice mogą korzystać z placów znajdujących się w bliskim sąsiedztwie wspomnianej lokalizacji – w Parku Solidarności czy Placu Pionierów Ziemi Trzebnickiej.

W sprawie placu zabaw znajdującego się przy ul. św. Jadwigii, do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy wpłynęło pismo zaniepokojonych rodziców, w którym pytają oni o dalsze losy wspomnianego placu zabaw.

Jak wyjaśnia burmistrz Marek Długozima – Była to konieczna procedura, ponieważ obiekt miał już swoje lata. Zapewniam również Państwa, iż moją intencją nie była likwidacja placu zabaw, lecz przeciwdziałanie niebezpieczeństwom wynikającym z korzystania z uszkodzonych urządzeń zabawowych. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie tej procedury w okresie jesienno-zimowym, gdy plac zabaw nie jest tak intensywnie uczęszczany – powiedział burmistrz i dodał – Dziękuję Państwu za troskę i zainteresowanie problemem. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nikt z Państwa przed zebraniem podpisów i wysłaniem pisma nie przyszedł, ani też nie zadzwonił do mnie i nie zadał pytania o przyczyny wspomnianych działań, oszczędzając tym samym swój czas. Zapewniam, że uzyskalibyście Państwo u mnie bezpośrednią odpowiedź, zachęcam również do podobnej interakcji w przyszłości. Drzwi mojego gabinetu pozostają zawsze otwarte dla mieszkańców i problemów z jakimi do mnie przychodzą. Chciałbym również nadmienić, że w chwili obecnej, do czasu remontu wspomnianego placu zabaw dzieci mogą korzystać z innych tego typu obiektów w bliskiej okolicy – tj. w Parku Solidarności czy na Placu Pionierów Ziemi Trzebnickiej.

Gmina Trzebnica intensywnie inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży, w ciągu ostatnich dwóch lat powstało wiele nowych placów zabaw oraz świetlic. Nowymi obiektami mogą cieszyć się także mieszkańcy Trzebnicy – plac zabaw na Placu Pionierów Ziemi Trzebnickiej, plac zabaw Brama Trębaczy czy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2.

 

IMG_7052.jpeg Plac zabaw znajdujący się w Parku Miejskim przy ul. Św. Jadwigi wizytował Burmistrz Marek Długozima.

IMG_7054.jpegJuż niebawem dzieci zyskaja w pełni zmodernizowane i bezpieczne miejsce do zabawy.