Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

  • EN
  • DE
  • UA

Trzebnica przyjazna rodzinie!

Nagroda w wysokości 150 000 zł, zaszczytne II miejsce i gratulacje, które burmistrz Marek Długozima odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego to najważniejsze dla nas punkty uroczystej Gali, która odbyła się 7 listopada. Gala była zwieńczeniem konkursu „Dolny Śląsk Przyjazny Rodzinie" zorganizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Wyróżnione zostały działania władz miasta podejmowane na rzecz rodziny i polityki prorodzinnej, realizowanej przez samorząd.

Do konkursu zgłosiły się samorządy z terenu całego województwa dolnośląskiego. W tej rywalizacji Trzebnica wyprzedziła tak duże miasta jak choćby Wrocław. Zaprezentowaliśmy
projekt „Gmina Trzebnica. Idealna przestrzeń dla rodziny", w którym przedstawiono zarówno naszą Trzebnicką Kartę Rodzina 3+, I Trzebnickie Dni Rodziny pod patronatem pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich oraz liczne, zrealizowane inwestycje skierowane w stronę rodziny - w tym budowę szkół, przedszkoli, świetlic, placów zabaw.

- Ogromnie się cieszę z tego wyróżnienia. Potwierdza ono słuszność kierunku, który obraliśmy myśląc o rodzinie. Jestem przekonany, że nagroda, którą otrzymaliśmy, pozwoli nam zrobić jeszcze więcej dobrego dla naszych, trzebnickich rodzin, którym już dziś dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i współtworzenie licznych inicjatyw - powiedział burmistrz Marek Długozima i w sposób szczególny wspomniał o rodzinie Państwa Grabowskich, którzy stali się twarzą kampanii trzebnickiego programu dla dużych rodzin i którzy kierują się w życiu pięknymi wartościami. Dodał także, że na ten sukces pracowało wiele osób.

Zwycięzców konkursu wyłoniła ośmioosobowa kapituła w składzie: Marek Dyduch – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Julian Golak – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Paweł Hreniak – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Patryk Wild – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Piotr Klag – Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Rodziny, Joanna Szeliga – przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego, Ewa Górecka – dyrektor Dziecięcego Telefonu Zaufania i Przyjęć Interesantów w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka oraz Ks. dr Stanisław Paszkowski – Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej, przedstawiciel Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego.

Laureaci:

1. Laureat Główny – Gmina Miasto Świdnica – dotacja celowa w wysokości 350.000 zł.
2. II Laureat – Gmina Trzebnica – dotacja celowa w wysokości 150.000 zł.
3. III Laureat – Gmina Wrocław – dotacja celowa w wysokości 50.000 zł.

 

Piotr Klag, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds.Rodziny
- Oprócz tego, że Trzebnica zdobyła II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, to działania na rzecz polityki prorodzinnej prowadzonej w Gminie Trzebnica są wysoko oceniane również przez parę prezydencką. Mimo, że była to pierwsza edycja tego konkursu, to suma nagród, jaka została rozdzielona pomiędzy trzech laureatów jest relatywnie duża, mówimy tu o kwocie łącznie 550 tys. dlatego nie dziwi nas tak duże zainteresowanie konkursem.

Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego - „Dolny Śląsk Przyjazny Rodzinie” to konkurs którego celem było wyróżnienie działań podejmowanych na rzecz rodziny i polityki prorodzinnej przez samorządy Dolnego Śląska. Zgłosiło się do niego 15 podmiotów reprezentujących samorządy lokalne z terenu województwa dolnośląskiego, w tym. m.in. Gmina Trzebnica, która zajęła II miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości 150 tys. zł. Bardzo podobało mi się jej kompleksowe podejście do działań prorodzinnych.

 

IMG_1982.jpegMarszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gratuluje burmistrzowi Markowi Długozimie II zaszczytnego miejsca w konkursie.

 

IMG_1982.jpeg Gala była zwieńczeniem konkursu „Dolny Śląsk Przyjazny Rodzinie" zorganizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

 

IMG_2019.jpegPamiątkowe zdjęcie laureatów i organizatorów. Od lewej: marszałek Cezary Przybylski, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, burmistrz Trzebnicy Marek Długozima, Dyrektor Wydziału Zdrowia w UM Wrocław Joanna Nyczak, Dariusz Szrejder rzecznik ds. rodziny w UM Wrocław i Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

IMG_1958.jpeg

 

IMG_1966.jpeg

 

IMG_1968.jpeg

 

rodzina dyplom.jpeg