Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

 • EN
 • DE
 • UA

Inwestycje związane z edukacją

 • Szkoła na miarę XXII wieku

  dtrkuz-159.jpeg

  „Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością – tak wielką, że tegoroczne wakacje wydawały się długie” – powiedział podczas otwarcia współprowadzący uroczystość Tomasz Majewski, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku. Piękne otwarcie pokazało, że było na co czekać! 5 września dzieci i cała społeczność Kuźniczyska otrzymały obiekt przewyższający marzenia i oczekiwania. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i była częścią gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Spełnione marzenia dzieci

  11.1.jpeg

  Przedszkole i żłobek to miejsca, gdzie spod troskliwych skrzydeł rodziców trafiają dzieci, by rozpocząć swoją wielką podróż w dorosły świat. 30 sierpnia oficjalnie otwarte zostały nowoczesne obiekty, do których uczęszcza blisko 300 dzieci.

 • Trzebnica w Chmurze – Microsoft i Acer wspierają rozwój nowoczesnej edukacji

  11.jpeg

  8 czerwca w Centrum Kultury w Trzebnicy odbyła się konferencja „Gminna Szkoła w Chmurze Microsoft i Acer”. Spotkanie podsumowało projekt, który  trwał od lutego 2018 r. i miał na celu pokazanie możliwości rozwiązań Microsoft i Acer dedykowanych dla edukacji.

 • Szkolenie Acer

  11.jpeg

  W Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze z serii szkoleń dla szkolnych koordynatorów międzynarodowego programu „Acer for Education” oraz „Microsoft dla edukacji”, do którego Gmina Trzebnica zakwalifikowała się jako pierwsza w Polsce.

 • Nowe wyposażenie szkoły w Kuźniczysku

  11.jpeg

  W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na dostawę wyposażenia do nowo powstałej szkoły w Kuźniczysku. Na liście znajduje się ponad 350 pozycji, wśród których znajdziemy m.in. tablice szkolne, ławki, krzesła czy szafy, a także pomoce dydaktyczne oraz laptopy do pracowni komputerowej.

 • Ul. 3 Maja

  IMG_7359.jpeg

  Trwają intensywne prace przy ul. 3 Maja. Na budowie hali widowiskowo-sportowej stoją już wysokie mury obrazujące rozmach i wielkość inwestycji. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 20 milionów. Kolejne 11 milionów kosztowała budowa żłobka, przedszkola oraz obiektu sportowo-rekreacyjnego, gdzie trwa już dekoracyjne malowanie ścian. Za budowę odpowiadała firma Berger Bau.

 • Na progu nowoczesności

  13.jpeg

  Szkoła w Kuźniczysku wygląda już naprawdę imponująco. Trwają ostatnie prace porządkowe ekipy budowlanej, powstają także parkingi i ciągi pieszo-jezdne. Inwestycję wizytował burmistrz Marek Długozima, któremu towarzyszyła dyrektor Elżbieta Taraszczuk-Gaweł.

 • Masłów z nową świetlicą

  IMG_0349.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima wizytował teren szkoły w Masłowie. Celem wizyty była ocena stanu przyszkolnej świetlicy oraz boiska i podjęcie ewentualnych prac naprawczych. Szkoła ma bogatą historię, która sięga 1945 roku.

 • Gmina Trzebnica w budowie

  Burmistrz Marek Długozima wizytował teren inwestycji.

  Trwają intensywne prace przy budowie nowej hali widowiskowo-sportowej. Pierwsze mury już stoją, strop zyskała piwnica łącznika. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m2. Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.  Koszt budowy to ponad 20 milionów. Kolejne 11 milionów kosztowała budowa żłobka, przedszkola oraz obiektu sportowo-rekreacyjnego, gdzie prace dobiegają już końca. Trwa dekoracyjne malowanie ścian.

 • Inwestycje w Kuźniczysko

  Burmistrz Marek Długozima wizytował teren prac związanych z modernizacją oraz budową szkoły w Kuźniczysku. Na zdj. z Naczelnikiem Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniewem Zarzeczym oraz pracownikami Stanisławem Koszałką i Pawłem Jędrzejewskim, a także właścicielem firmy "KLIWO”"Wojciechem Klisowskim, kierownikiem budowy Andrzejem Farańcem oraz Piotrem Kluczykiem z firmy „BRUKPOL”.

  Dobiegają końca prace związane z budową  oraz modernizacją szkoły podstawowej w Kuźniczysku, które prowadzi trzebnicka firma „KLIWO”. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie robót związanych z zagospodarowaniem terenu. Zadanie wykona firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. W miejscowości budowana jest także nowa świetlica. Inwestycje warte ponad 8 milionów złotych wizytował burmistrz Marek Długozima.