-
Trzebnicki Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA
Trzebnicki Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA spełnia standardy UEFA. Składa się z boiska głównego z murawą, boiska treningowego z syntetyczną nawierzchnią oraz oświetleniem, boiska wielofunkcyjnego oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego. Od uroczystego otwarcia, 1 października 2011, odbyło się na nim wiele ważnych imprez, a na treningi i zgrupowania do Trzebnicy przyjeżdżają znane zespoły, takie jak PSV Eindhoven czy Legia Warszawa. Swoje mecze towarzyskie z Czechami i Kanadą rozegrały tu także Reprezentantki Polski w piłkę nożną.
-
Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy
Święta Jadwiga i Henryk Brodaty zostawili na całym Dolnym Śląsku wiele śladów swojej działalności. Największym, służącym do dzisiejszego dnia jest Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy. Mocą dekretu Kongregacji do Spraw Duchowieństwa otrzymała w 2007 roku status Międzynarodowego Sanktuarium. Nic więc dziwnego, że stanowi najznamienitszą wizytówkę miasta i jest powodem dumy jego mieszkańców. Jej zwiedzanie z pewnością dostarczy wielu pozytywnych i niezapomnianych przeżyć.
-
Pocysterski Zespół Klasztorno - Kościelny w Trzebnicy
Pocysterski Klasztor Sióstr Boromeuszek należy do największych budynków klasztornych w Europie Środkowej. Wzniesiony został w latach: 1696–1726 na miejscu pierwotnego, znacznie mniejszego budynku (z początku XIII w.) Budynek jest dwupoziomowy z dwoma narożnymi pawilonami w ścianie frontowej. Wnętrze klasztoru zawiera kilka interesujących rzeźb i obrazów. Godne uwagi są również piękne refektarze. Od 1870 roku pracują tu siostry Kongregacji Miłosierdzia Świętego Karola Boromeusza. Dziś klasztor służy nadal pielgrzymom, udostępniając odkrycia archeologiczne z czasów św. Jadwigi.
-
Trzebnica na fotografii
Trzebnica jest miejscem spokoju i aktywnego odpoczynku wśród malowniczych wzgórz i lasów. Bogata historia uzdrowiskowa przeplata się ze współczesnym, rekreacyjnym charakterem miasta. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w naszym mieście.
-
Trzebnicki Rynek
Rynek oraz Ratusz w Trzebnicy przeszły gruntowną modernizację, za co Trzebnica otrzymała I miejsce w konkursie Modernizacja Roku 2009. Piękna kostka, fontanna, ławeczki, oświetlenie, pręgierz oraz rzeźba kotków tworzą uroczy klimat Rynku, który stanowi miejsce wielu miejskich imprez – m. in. Trzebnickie Święto Sadów, Dzień Dziecka, Mikołaj i Wigilia dla Mieszkańców. W Ratuszu znajduje się sala ślubów, gdzie do tej pory zawierane są cywilne związki małżeńskie. Ratusz znajduje się w centralnym punkcie Rynku, natomiast dookoła znajduje się wiele zabytkowych i także odnowionych kamienic.
-
Trzebnicki Deptak
V Parada Orkiestr Dętych w Trzebnicy rozpoczęła się uroczystym otwarciem wyremontowanej ul. Daszyńskiego – wcześniej zatłoczonej i głośnej, a po przebudowie bezpiecznej i z klimatycznym deptakiem, prowadzącym do Rynku. Centralna część miasta zyskała nowy charakter dzięki realizacji tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, stała się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców i kolejną wizytówką dynamicznie zmieniającej się Trzebnicy.
-
Stawy Trzebnickie
Malownicze miejsce Trzebnicy, będące w XIX w. i na początku XX terenem uzdrowiskowym. Trzy stawy, wyspa, piękne alejki spacerowe z ławeczkami i latarniami, a także scena pomiędzy stawami oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Bukowego – to zdecydowane atuty tego obszaru, który stał się wizytówką miasta, przyciągając licznie spacerujących i uprawiających sport mieszkańców oraz turystów.
-
Las Bukowy
Ulubione miejsce spacerowe i rekreacyjne mieszkańców Trzebnicy oraz lokalnych sportowców uprawiających przede wszystkim biegi, jazdę na rowerze i nordic walking. Teren został zrewitalizowany na wzór mieszczącego się tutaj dawniej Parku Zdrojowego, działającego przy trzebnickim uzdrowisku. Utwardzone, oznakowane specjalnymi tablicami ścieżki (również w wersji angielskiej i niemieckiej) podzielono tematycznie na: historyczne i dydaktyczno-przyrodnicze. Odbywają się tu imprezy sportowe, np. biegi przełajowe, Cross Trzebnicki, biegi na orientację.
-
Park Solidarności
Do dyspozycji mieszkańców i turystów są: boisko do gry w bulle, boisko do siatkówki plażowej oraz do gry w badmintona, a także skatepark, stoliki do rozgrywek w chińczyka, warcaby i gry w karty oraz trzy place zabaw dostosowane dla dzieci w różnym wieku, a nawet wieża linowa do wspinania i siłownia na świeżym powietrzu. Dodatkowo park zdobi fontanna, alejki spacerowe z ławeczkami, liczne kwiaty i krzewy.
-
Aleja Zakochanych
Jest to ciąg pieszo-jezdny prowadzący od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej, po dawnym nasypie kolei wąskotorowej. Po renowacji nasypu mieszkańcy zyskali kolejne miejsce do spacerów, rekreacji oraz w komfortowych warunkach dostaną się do Parku Solidarności, Orlika czy kompleksu Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 2 a w niedalekiej przyszłości, także do powstającego żłobka wraz z przedszkolem oraz wielofunkcyjnego obiektu sportowego . Projekt przebudowy został pomyślany w taki sposób, by ułatwić poruszanie się osobom starszym i matkom z wózkami, a także rowerzystom. Ciąg pieszo-jezdny nie tylko został zrewitalizowany, ale także zyskał nową nazwę - Aleja Zakochanych. Dodatkową atrakcją stał się mostek, do którego zakochane pary mogą przypinać tzw. kłódki miłości będące symbolem wiecznego uczucia.