#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica stawia na rodzinę

Gmina Trzebnica otrzymała certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinie. Doceniono nas za wspieranie akcji prowadzonych na rzecz rodziny, m.in. za organizację festynów z okazji Dnia Dziecka, Parady Orkiestr Dętych i Humoru oraz innych, rodzinnych imprez profilaktycznych. Warto wspomnieć, że na co dzień dzieci w naszej gminie mogą korzystać aż z 12 świetlic opiekuńczo–wychowawczych.

Gmina Trzebnica bierze udział w kampanii „Postaw na rodzinę!” 2011. Akcja o zasięgu ogólnopolskim została skierowana do samorządów z całej Polski. Łączy je jedna wspólna idea, w myśl której rodzina jest najwyższą wartością. Przyznanie Certyfikatu przez Krakowską Akademię Profilaktyki potwierdza, że potrafimy wspierać rodziny w naszej gminie. Prowadzimy skuteczne działania nakierowane na zapobieganie powstawaniu zjawisk patologicznych oraz staramy się zapewnić rodzinom z naszego terenu najbardziej komfortowe i rozwoje warunki życia.

Kampania "Postaw na rodzinę" została przygotowana przez najlepszych specjalistów w Polsce. Wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych strate­gii profilaktycznych – Strategię Rozwijania Umiejętności Wychowawczych, zgodnie z rekomendacjami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nie od dziś wiadomo, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Badania naukowe udowodniły, że inwe­stowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci po alkohol, narkotyki czy dopalacze! Właśnie dlatego gmina Trzebnica włączyła się w akcję Krakowskiej Akademii Profilaktyki.

rodzina.jpeg