Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kosmiczne dźwięki w Art Kawiarni


Niedawno otwarte, odnowione i zmodernizowane Gminne Centrum Kultury i Sportu ma teraz perełkę w postaci Art Kawiarni, w której na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, w środę 21 października, odbył się koncert tria Wojtka Pilichowskiego, genialnego polskiego basisty.

To, co artysta zrobił ze swoim trio w środowy wieczór 21 października w trzebnickiej Art Kawiarni, przeszło najśmielsze oczekiwania publiczności. Blisko dwugodzinny koncert był podróżą w świat muzyki, obok której trudno przejść obojętnie.

Zespół został powitany gromkimi brawami. Każdy fan znalazł sobie dogodne miejsce – czy to w kultowych fotelach z trzebnickiego kina Polonia, pięknie odrestaurowanych na potrzeby Gminnego Centrum Kultury i Sportu, czy to przy nowoczesnych stolikach, modernistycznych krzesłach i wygodnych sofach. Tysiące maleńkich światełek na czarnym tle scenicznym przypominały kosmos dźwięków, którego świadkami już za chwilę mieliśmy się stać.

Muzyczna podróż, w którą zabrali nas Wojtek Pilichowski (bas), Tomek Machański (perkusja) i Michał Trzpioła (gitara elektryczna), to wybuchowa mieszanka jazzu, rocka, electro, fusion i funku przeplecionych balladą i smooth jazzem. Wśród autorskich kompozycji znalazł się m.in. cover utworu pt. „C.T.A.” autorstwa Milesa Davisa.

Warto zaznaczyć, że nie tylko mistrz popisał się swoim doskonałym warsztatem, ale także jego muzycy – Tomek Machański, który za perkusją gra już od 18 lat (a ma ich raptem 27!) oraz Michał Trzpioła, laureat IX edycji prestiżowego konkursu Solo Życia, którego pomysłodawcą jest Mietek Jurecki, basista Budki Suflera. Obu muzyków maestro Pilichowski odkrył i postanowił zaprosić do współpracy. Ich popisy dodawały smaku całości i wprawiały w osłupienie trzebnicką publiczność, którą – co również godne uwagi – w dużej mierze stanowili lokalni artyści.

Owacja na stojąco, niekończące się brawa, kolejka po płyty i autografy – to chyba najlepszy dowód na to, że zaproszenie właśnie tego artysty do nowego miejsca na mapie kultury w Trzebnicy – Art Kawiarni – to znakomity wybór. Po takim otwarciu wszystkim fanom muzyki z najwyższej półki na pewno wzrósł apetyt na więcej. Już niebawem kolejne koncerty i wydarzenia będą miały miejsce w nowych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury!

 

 

Zobacz także: