Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

 • EN
 • DE
 • UA

Ochrona Środowiska

Nasza Gmina dba o środowisko. Od kilku lat jesteśmy niekwestionowanym liderem Dolnego Śląska w ilości segregowanych odpadów! Prowadzimy zajęcia i konkursy dla dzieci oraz młodzieży budujące w nich świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne. Rewitalizujemy też tereny zielone miasta, podnosząc jakość życia w naszej gminie. 

Poznaj www.eko.trzebnica.pl
 
Współpraca - Stowarzyszenie “Trzebnicki Klub Psa”
 
Zobacz także:
 • Spotkanie informacyjne w sprawie programu "Czyste powietrze"

  www_SPOTKANIE-KSIĘGIENICE-09.jpeg

  Zapraszamy do udziału w spotkaniu na temat programu "Czyste powietrze". Dowiedz się jak zdobyć dofinansowania termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym na wymianę pieca.

 • Kampania wnioskowa 2023

  Dolnośląski ODR - harmonogram BP 20-1.jpeg

  Zapraszamy do Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, gdzie doradcy bezpłatnie pomogą w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie, za pomocą aplikacji eWniosekPlus, a także w doborze ekoschematów do specyfiki gospodarstwa rolnego. Posiadamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

 • Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę pieców w Gminie Trzebnica w 2023 r.

  Komunikat.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica ogłasza, iż z dniem 11.04.2023 r. rozpoczyna nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie powietrza polegające na wymianie źródła ciepła na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego, realizowane na zasadach określonych w Uchwale Nr XXIII/262/21 Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia 25 marca 2021 r. oraz na podstawie Uchwały Nr XXVII/313/21 Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia 30 sierpnia 2021 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIII/262/21 Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia 25 marca 2021 r.

 • Harmonogramy odbioru odpadów na rok 2023

  zasady.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki odpadów komunalnych w 2023r.

 • Przełącz się na gaz - PGNiG

  Trzebnica 1-02.jpeg

  PGNiG zaprasza mieszkańców zainteresowanych zmianą ogrzewania na ekologiczne ogrzewanie gazowe. Dyżury pracownika PGNiG prowadzone są w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy (pl. Piłsudskiego 1) na poziomie -1 w 2 i 4 czwartek każdego miesiąca w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy!

 • Informacja o sprzedaży węgla przez gminę w 2023

  image.png

  Szanowni Państwo, przypominam wszystkim mieszkańcom zainteresowanym zakupem węgla na zasadach preferencyjnych o konieczności ponownego złożenia wniosku o zakup węgla. Wnioski można składać nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku. Wszystkie wnioski złożone wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia. Wymóg ten dotyczy zarówno tych osób, które zakupiły węgiel na zasadach preferencyjnych w roku 2022, jak też tych, które w roku 2022 złożyły wniosek o zakup węgla, ale go nie zakupiły. Wymóg taki nakładają zapisy ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

 • Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych – zabudowa wielorodzinna 2022 – KOREKTA

  BANERKI_wywóz_śmieci.png

  Zapoznaj się z harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów w 2022 r.

 • Nie wypalaj traw

  Komunikat - nie wypalaj traw.jpeg

  Gmina Trzebnica apeluje, aby nie wypalać traw. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów łąk, lasów i zabudowań gospodarczych. Wysuszona po zimie trawa pali się bardzo szybko przez co ogień rozprzestrzenia się w krótkim czasie, obejmując niejednokrotnie swoim zasięgiem ogromne powierzchnie niosąc za sobą wiele zagrożeń dla przyrody i człowieka.

 • Zdobądź dofinansowanie i zmień stare ogrzewanie na nowe

  PANORAMA 265x167_PROGRAM WYMIEŃ PIEC-04.jpeg

  Dotacja może być udzielona na zmianę w budynkach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych orazw lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych i nieruchomościach wykorzystywanych na cele mieszkaniowe dotychczasowego źródła ciepła na nowe. Korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego są: ogrzewanie gazowe; pompę ciepła; ogrzewanie elektryczne; ogrzewanie na węgiel i drewno (wg normy PN-EN-5:2012, w klasie 5).

 • Program "Czyste Powietrze"

  fb informacja-02.jpeg

  25 stycznia 2022 r. – rozpocznie się nabór wniosków do trzeciej części programu, gdzie przewidziano nawet 69 tys. zł maksymalnej dotacji przy 90% kosztów kwalifikowanych.