Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

 • EN
 • DE
 • UA

Ochrona Środowiska

Nasza Gmina dba o środowisko. Od kilku lat jesteśmy niekwestionowanym liderem Dolnego Śląska w ilości segregowanych odpadów! Prowadzimy zajęcia i konkursy dla dzieci oraz młodzieży budujące w nich świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne. Rewitalizujemy też tereny zielone miasta, podnosząc jakość życia w naszej gminie. 

Poznaj www.eko.trzebnica.pl
 
Współpraca - Stowarzyszenie “Trzebnicki Klub Psa”
 
Zobacz także:
 • Harmonogramy odbioru odpadów na rok 2023

  zasady.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki odpadów komunalnych w 2023r.

 • Przełącz się na gaz - PGNiG

  Trzebnica 1-02.jpeg

  PGNiG zaprasza mieszkańców zainteresowanych zmianą ogrzewania na ekologiczne ogrzewanie gazowe. Dyżury pracownika PGNiG prowadzone są w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy (pl. Piłsudskiego 1) na poziomie -1 w 2 i 4 czwartek każdego miesiąca w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy!

 • Informacja o sprzedaży węgla przez gminę w 2023

  image.png

  Szanowni Państwo, przypominam wszystkim mieszkańcom zainteresowanym zakupem węgla na zasadach preferencyjnych o konieczności ponownego złożenia wniosku o zakup węgla. Wnioski można składać nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku. Wszystkie wnioski złożone wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia. Wymóg ten dotyczy zarówno tych osób, które zakupiły węgiel na zasadach preferencyjnych w roku 2022, jak też tych, które w roku 2022 złożyły wniosek o zakup węgla, ale go nie zakupiły. Wymóg taki nakładają zapisy ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

 • Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych – zabudowa wielorodzinna 2022 – KOREKTA

  BANERKI_wywóz_śmieci.png

  Zapoznaj się z harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów w 2022 r.

 • Nie wypalaj traw

  Komunikat - nie wypalaj traw.jpeg

  Gmina Trzebnica apeluje, aby nie wypalać traw. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów łąk, lasów i zabudowań gospodarczych. Wysuszona po zimie trawa pali się bardzo szybko przez co ogień rozprzestrzenia się w krótkim czasie, obejmując niejednokrotnie swoim zasięgiem ogromne powierzchnie niosąc za sobą wiele zagrożeń dla przyrody i człowieka.

 • Zdobądź dofinansowanie i zmień stare ogrzewanie na nowe

  PANORAMA 265x167_PROGRAM WYMIEŃ PIEC-04.jpeg

  Dotacja może być udzielona na zmianę w budynkach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych orazw lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych i nieruchomościach wykorzystywanych na cele mieszkaniowe dotychczasowego źródła ciepła na nowe. Korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego są: ogrzewanie gazowe; pompę ciepła; ogrzewanie elektryczne; ogrzewanie na węgiel i drewno (wg normy PN-EN-5:2012, w klasie 5).

 • Program "Czyste Powietrze"

  fb informacja-02.jpeg

  25 stycznia 2022 r. – rozpocznie się nabór wniosków do trzeciej części programu, gdzie przewidziano nawet 69 tys. zł maksymalnej dotacji przy 90% kosztów kwalifikowanych.

 • Pamiętaj złożyć deklarację o źródłach ogrzewania budynku

  fb Ulotka CEEB-01.jpeg

  Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródle ogrzewania w posiadanych lokalach mieszkalnych i niemieszkalnych. Deklarację o źródłach ogrzewania złożyć można do 30 czerwca 2022 r.

 • Harmonogram 2022 zbiórki odpadów komunalnych oraz wielkogabarytowych - korekta terminów

  zasady.jpeg

  Nastąpiła korekta terminów odbioru odpadów zielonych w rejonie 1 i 3 oraz odbioru odpadów wielkogabarytowych w przypadku sołectw. Zapoznaj się z harmonogramem zbiórki odpadów komunalnych w 2022 r. Przypominamy, że w okresach pomiędzy terminami odbioru odpadów wielkogabarytowych i elektrosprzętu z terenu Gminy Trzebnica, odpady te bez ponoszenia dodatkowych opłat można na bieżąco zawozić do GPSZOK zlokalizowanego przy ul. Milickiej 47. Pobierz aplikację mobilną Gminy Trzebnica i korzystaj z kalendarz wywozu odpadów. Aplikacja przypomni o terminie odbioru poszczególnych odpadów, poinformuje o zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, powiadomi o aktualnościach związanych z tą tematyką.

 • Informacja z przebiegu realizacji zadania pn.: „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest”

  program czyste powietrze-07.jpeg

  W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych do realizacji w/w zadania wybrano ofertę firmy ŁGW Rembud Agnieszka Dziąg, ul. Sąsiedzka 60/1, 93-300 Łódź. Umowa podpisana została w dniu 27.08.2021 r. z wyznaczonym ostatecznym terminem realizacji na dzień 30.09.2021 roku.