Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

 • EN
 • DE
 • UA

Świetlice Wiejskie

Niezbędne miejsce integracji mieszkańców – świetlica wiejska. Miejsce narad, spotkań, podejmowania przedsięwzięć, a także zabaw dla dzieci i dorosłych. Remonty świetlic oraz budowa nowych obiektów, to troska Gminy Trzebnica o integrację mieszkańców i wkład w rozwój inicjatyw oraz przedsiębiorczości mieszkańców sołectw. Dlatego regularnie od 2007 r. budujemy nowe obiekty oraz modernizujemy świetlice wiejskie, tworząc mieszkańcom zupełnie nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń do wzajemnych spotkań.

 

 

 • Sprawdzamy postępy inwestycyjne

  DJI_0037.jpeg

  Na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica przeprowadzanych jest ponad 80 inwestycji rocznie. To imponujący wynik, który świadczy o dynamicznym rozwoju naszej gminy. Poniżej przedstawiamy te, które obecnie są w trakcie realizacji. Warto również pamiętać, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Bochenka, Milickiej i Prusickiej, a także przebudowa ul. Obornickiej. Powstanie również 12-kilometrowa ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej, dworzec autobusowy i blisko 150 nowych miejsc parkingowych. Winna „Kocia” Góra przejdzie pierwszy etap modernizacji, dzięki której na jej terenach powstanie Trzebnicki Park Kulturowy. Zapraszamy do zapoznania się ze skalą rozwoju, jaki następuje w Gminie Trzebnica. 

 • Świetlice miejscem integracji

  IMG_2352.jpeg

  W Gminie Trzebnica, w miejscowościach Księginice, Ligota oraz Kuźniczysko powstają trzy nowoczesne świetlice. Całkowity koszt ich powstania to 2 399 377,67 zł, z czego 995 403,21 to dofinansowanie pozyskane przez burmistrza Marka Długozimę.

 • Świetlica w Księginicach na ukończeniu

  IMG_5628.jpeg

  Bryła budynku świetlicy w Księginicach jest już zamknięta. Pojawiła się konstrukcja dachu, a na nim kładziona jest dachówka. Docieplane są również ściany, montowane instalacje. Wszystko po to, by już niebawem mieszkańcy jednego z największych sołectw w Gminie Trzebnica mogli cieszyć się z nowoczesnego miejsca spotkań i integracji.

 • Nowe świetlice rosną

  Na świetlicy w Księginicach, zamontowano już pokrycie dachu.

  Fundamenty wylane, pierwsze ścianki stoją. Prace na budowie świetlicy w Ligocie Trzebnickiej ruszyły na dobre. W piątek 19 stycznia teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Wykonawcą budynku, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 218 m² jest konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

 • Świetlica w Księginicach – mury już stoją

  IMG_0417.jpeg

  Mury już stoją, trwa montowanie okien, niebawem pojawi się okrycie dachowe. Powoli zbliża się cel, jakim było spełnienie marzenia mieszkańców Księginic o własnej świetlicy. Wykonawcą inwestycji jest firma NOVBAU.

 • Świetlica w Kuźniczysku – umowa podpisana

  1.jpeg

  Mieszkańcy Kuźniczyska mają powody do radości bowiem wkrótce zyskają nowoczesną świetlicę, która będzie miejscem integracji, wspólnych narad, spotkań i zabawy. W piątek 5 stycznia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie wspomnianej inwestycji z Krzysztofem Nowickim z firmy NOVBAU, która jest również wykonawcą realizowanej już świetlicy w Księginicach.

 • Będzie świetlica w Ligocie (Trzebnickiej)

  Podpisanie umowy na budowę świetlicy w Ligocie. Na zdj. od lewej: Daniel Kruszik z firmy DANMAR-BUD, prezes zarządu DANMAR-BUD Marek Michalak, burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas z wydziału techniczno-inewstycyjnego.

  W środę 3 stycznia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę świetlicy w Ligocie (Trzebnickiej). Będzie to nowe miejsce spotkań i integracji, na które od dawna czekali wszyscy mieszkańcy. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

 • Powstanie kolejna świetlica realizowana przez Gminę Trzebnica - w Brzeziu

  IMG_2671.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę dotycząca kupna działki w miejscowości Brzezie od mieszkanki Brzezia Moniki Pienkiewicz. Teren o powierzchni 15 arów sąsiaduje z nowo powstałym placem zabaw i posłuży pod budowę nowoczesnej świetlicy wiejskiej. Kwota wykupu wyniosła 45 tys. złotych.

 • Świetlica w Cerekwicy

  IMG_2157.jpeg

  Ukończono remont świetlicy w Cerekwicy. Jest to kolejny etap renowacji budynku, w ramach której w poprzednich latach pomalowano wnętrze, a także zamontowano kominek.