• EN
 • DE
 • UA

Informacje ogólne

Jesteśmy Gminą, która dynamicznie się rozwija. Realizujemy ideę zrównoważonego rozwoju, dlatego też inwestujemy w wiele dziedzin i obszarów życia lokalnej społeczności – kulturę, sport, gospodarkę, edukację dzieci i młodzież, bezpieczeństwo, infrastrukturę drogową, obszary wiejskie, komunikację i wiele innych.

Obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Dlatego zachęcamy do obejrzenia galerii zestawiającej dawny i obecny wygląd różnych miejsc naszego miasta.

 

 • Dekada Zmian i Rozwoju w Gminie Trzebnica 2006 - 2016

  fb2.jpeg

  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z dodatkiem specjalnym do Panoramy Trzebnickiej podsumowującym Dekadę Zmian i Rozwoju w Gminie Trzebnica 2006 - 2016.

 • Łącznik drogowy

  Łącznik (3).jpeg

  Łącznik drogowy między ulicami Milicką i Prusicką w znacznym stopniu zmniejszył natężenie ruchu tranzytowego w centrum miasta, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie powstała atrakcyjna dla przedsiębiorców strefa inwestycyjna.

 • Parkingi

  Przed Urzędem - parking (3).jpeg
 • Dworzec kolejowy

  Obraz 1982.jpeg

  Budynek stacji kolejowej pochodzi z 1886 r. Do 1954 r. działała w nim restauracja, kasy i biura. Zamknięte w 1990 r. połączenie z Wrocławiem wznowiono w 2009 r., a Gmina Trzebnica wykonała  gruntowną rewitalizację budynku dworca. Warto zwrócić uwagę na zachowany do czasów współczesnych układ starych, brukowanych ulic wokół dworca. Obecnie pomiędzy Trzebnicą a Wrocławiem codziennie kursuje nowoczesny szynobus.

 • Stawy Trzebnickie

  Malownicze miejsce Trzebnicy, będące w XIX w. i na początku XX terenem uzdrowiskowym. Trzy stawy, wyspa, piękne alejki spacerowe z ławeczkami i latarniami, a także scena pomiędzy stawami oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Bukowego – to zdecydowane atuty tego obszaru, który stał się wizytówką miasta, przyciągając licznie spacerujących i uprawiających sport mieszkańców oraz turystów.

 • Las Bukowy

  Las Bukowy (21).jpeg

  Ulubione miejsce spacerowe i rekreacyjne mieszkańców Trzebnicy oraz lokalnych sportowców uprawiających przede wszystkim biegi, jazdę na rowerze i nordic walking. Teren został zrewitalizowany na wzór mieszczącego się tutaj dawniej Parku Zdrojowego, działającego przy trzebnickim uzdrowisku. Utwardzone, oznakowane specjalnymi tablicami ścieżki (również w wersji angielskiej i niemieckiej) podzielono tematycznie na: historyczne i dydaktyczno-przyrodnicze. Odbywają się tu imprezy sportowe, np. biegi przełajowe, Cross Trzebnicki, biegi na orientację.

 • Gminna Szkoła Muzyczna w Trzebnicy

  szkoła muzyczna (55 z 121).jpeg

  "Inwestując w edukację – inwestujemy w przyszłość naszych dzieci" - to hasło przyświeca wszystkim działaniom, które podejmujemy w naszej gminie z myślą o dzieciach i młodzieży. Dlatego też przystąpiliśmy do realizacji odważnego projektu utworzenia w Trzebnicy szkoły muzycznej. Teraz, utalentowane dzieci nie muszą już dojeżdżać do Wrocławia, Oleśnicy czy Milicza, co sprawia, że liczniej korzystają z dostępu do bezpłatnej oferty szkoły muzycznej i próbują swoich sił w śpiewie czy grze na wybranym instrumencie. Możemy śmiało powiedzieć: Nadaliśmy rytm marzeniom!

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy

  DSC_6759.jpeg

  Szkoła Podstawa nr 2 w nowej siedzibie. Przestrzeń nowych możliwości! Umiejscowione w pięknej okolicy budynki byłego uzdrowiska w Trzebnicy, po generalnym remoncie i modernizacji, zaadaptowane zostały na potrzeby placówki oświatowej. Przestrzenne sale, nowe wyposażenie, winda, kuchnia i stołówka, plac zabaw – wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach, którzy tutaj wejdą na ścieżkę edukacji. 

 • Świetlice Wiejskie

  Komorowo.jpeg

  Niezbędne miejsce integracji mieszkańców – świetlica wiejska. Miejsce narad, spotkań, podejmowania przedsięwzięć, a także zabaw dla dzieci i dorosłych. Remonty świetlic, to troska Gminy Trzebnica w integrację i wkład rozwój inicjatyw oraz przedsiębiorczości mieszkańców sołectw. Dlatego regularnie od 2007 r. modernizujemy świetlice wiejskie, tworząc mieszkańcom zupełnie nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń do wzajemnych spotkań.

 • Park Solidarności

  ZL132.jpeg

  Do dyspozycji mieszkańców i turystów są: boisko do gry w bulle, boisko do siatkówki plażowej oraz do gry w badmintona, a także skatepark, stoliki do rozgrywek w chińczyka, warcaby i gry w karty oraz trzy place zabaw dostosowane dla dzieci w różnym wieku, a nawet wieża linowa do wspinania i siłownia na świeżym powietrzu. Dodatkowo park zdobi fontanna, alejki spacerowe z ławeczkami, liczne kwiaty i krzewy.