Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

 • EN
 • DE
 • UA

Sport

Trzebnica jest gminą wspierającą sport. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka plażowa, jazda konna, nordic-walking, kręgle, badminton, tenis, squash i wiele innych – do uprawiania tych dziedzin sportu nasza gmina posiada odpowiednią infrastrukturę, zachęcającą do prowadzenia zdrowego trybu życia i aktywnego oraz rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Kładziemy duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowej, czego potwierdzeniem są nasze sztandarowe inwestycje – Gminny Park Wodny Trzebnica-ZDRÓJ, Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków, Trzebnicki Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA. Ponadto utworzyliśmy specjalną strefę aktywności w trzebnickim aquaparku, zawierającą kręgielnię oraz siłownię i salę do zajęć typu cross. Powstał także Gminny Obiekt Sportowo-Rekreacyjny, z salami do squasha, spinningu oraz zajęć fitness, jogi, tańca i wielu innych aktywności.

Dużą popularnością cieszą się także zrewitalizowane tereny byłego uzdrowiska, pełniące funkcje spacerowe i rekreacyjne. Sukcesywnie powstają kolejne ścieżki rowerowe, zarówno w mieście jak i na terenie całej gminy.

W naszej gminie dostępna jest szeroka oferta zajęć sportowych, sekcji, klubów, na czele z Polonią Trzebnica, Gaudią Trzebnica, Klubem Pływackim 7 Zdrój Trzebnica.
 

Obiekty sportowe w Gminie Trzebnica:

 

Gminne Centrum Sportu TRZEBNICA-ZDRÓJ

Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ

ul. Leśna 5
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 14 38
strona internetowa: www.trzebnicazdroj.eu

Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków

ul. 3 Maja 6
55-100 Trzebnica
hala@trzebnicazdroj.eu

 

Młodzieżowe Centrum Sportu i Rekreacji TRZEBNICA-ZDRÓJ

ul. Kościelna 9
55-100 Trzebnica
tel. 71/ 312 11 71, 601 488 409
sport@mcs.trzebnica.pl, sekretariat@mcs.trzebnica.pl

Hala Sportowa ZAPO

ul. Kościelna 9
55-100 Trzebnica

Gminny Obiekt Sportowo-Rekreacyjny

ul. 3 Maja 2
55-100 Trzebnica
tel. 605 051 204 
squash@trzebnicazdroj.eu

 

Trzebnicki Stadion Miejski Fair Play Arena

ul. Sportowa 1
55-100 Trzebnica

 

Orlik 2012 w Trzebnicy

Orlik 2012 w Ujeźdźcu Wielkim

Boiska wielofunkcyjne w sołectwach

Kompleks boisk sportowych przy ul. Czereśniowej

 

 

Zobacz także:
 • 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy 2016

  014.jpeg

  Za nami kolejny 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica.  W tym roku do współpracy zostało zaproszone Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Warto nadmienić, że od 5 lat wydarzenie ma wymiar charytatywny. Tym razem 1500 zawodników pobiegło dla małej Kai Bajewskiej.

 • Gminny Klub Sportowy Gaudia TRZEBNICA-ZDRÓJ

  Dzięki bogatej historii klubu Gaudia Trzebnica, kobieca siatkówka jest jedną z dyscyplin mocno kojarzoną z Trzebnicą. Z pewnością wielu mieszkańców naszej gminy pamięta zacięte do ostatniej minuty mecze, głośny doping oraz wielkie emocje towarzyszące rozgrywkom. Mam zaszczyt poinformować, że jeszcze poczujemy te emocje. Gaudia Trzebnica powraca! – zapewnia burmistrz.

   

 • III Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu

  27 maja odbyła się trzecia edycja Trzebnickich Zawodów w Dogtrekkingu. Na zaproszenie Gminy Trzebnica i Trzebnickiego Klubu Psa zawodnicy wraz z czworonożnymi pupilami mieli do wyboru dwie długości tras (8 i 16 km), prowadzących po malowniczych terenach Lasu Bukowego i Wzgórz Trzebnickich.

 • Puchar Świata w Trzebnicy - relacja wideo

  1.jpeg

  Już w lipcu do naszego miasta zawitają światowe igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017 - Wrocław. Warto przypomnieć, że w ramach przygotowań do tej imprezy, w maju ubiegłego roku, odbyły się u nas zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z majowych zawodów.

 • Pierwsza gala Heroes Fight Time

  001.jpeg

  Heroes Fight Time – tak nazywa się pierwsza gala sztuk walki zorganizowana przez Gminę Trzebnica. Współorganizatorem wydarzenia był trzebnicki klub „UKS Gladius Trzebnica”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima. 

 • Rodzinna rywalizacja

  _SC_0340.jpeg

  W sobotę 5 marca Gmina Trzebnica już po raz trzeci zorganizowała Rodzinne Zawody Pływackie o Nagrodę Burmistrza Marka Długozimy. W rywalizacji, której areną był Gminny Park Wodny ZDRÓJ, udział wzięło 14 rodzin, które zostały podzielone na kategorie względem płci i wieku. 

 • Kręgielnia i fitness

  4.jpeg

  W Trzebnicy powstanie nowoczesna kręgielnia, siłownia oraz klub fitness w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-Zdrój.

 • Prestiżowe zawody już w maju w Trzebnicy

  IMG_2601.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał porozumienie o współpracy w zakresie organizacji Pucharu Świata w Biegu na Orientacje 2016. Impreza ta, która odbędzie się 2 maja na Trzebnickim Rynku i w jego okolicach, będzie bezpośrednim testem przed Igrzyskami Sportowymi The World Games 2017, których oficjalnym partnerem jest Gmina Trzebnica. To właśnie biegi na orientację odbędą się w ich ramach w przyszłym roku na terenie ścieżek w Lesie Bukowym.

 • Nowe ścieżki pieszo-rowerowe w Gminie Trzebnica

  IMG_2197.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dwóch ciągów ścieżek pieszo-rowerowych prowadzących do Będkowa i Sulisławic. Warto w tym miejscu przypomnieć, że powstać ma również chodnik na ul. Milickiej, który połączy Trzebnicę z Księginicami, tym samym komunikując najbliższe Trzebnicy miejscowości bezpiecznymi drogami dla mieszkańców poruszających się zarówno pieszo jak i przemieszczających się na rowerach. Projekt wykona firma REWITAL PROJEKT DANIEL BRZOZOWSKI.

 • IV CROSS TRZEBNICKI

  DSC_0042.jpeg

  Ponad 500 osób przekroczyło linię mety IV Crossu Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Dziesięciokilometrowy dystans i wymagająca trasa nie wystraszyły miłośników biegania, którzy w tym roku wyjątkowo licznie wzięli udział zawodach zorganizowanych przez Gminę Trzebnica i stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.