• EN
  • DE

Trzebnicka Rodzina 3+

Gmina Trzebnica w 2013 r. wprowadziła - jako pierwsza na Dolnym Śląsku zaraz po Wrocławiu - kartę dla rodzin wielodzietnych pn. "Trzebnicka Rodzina 3+". Działanie jest wyrazem wsparcia i troski o rodziny wielodzietne mieszkające na terenie gminy, zgodnie z przyjętą i konsekwentnie stosowaną polityka prorodzinną. Tańsze bilety do kina i na basen, dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli, zniżki na szczepienia i darmowe przejazdy komunikacją miejską - to wszystko po okazaniu karty "Trzebnicka Rodzina 3+". Program ruszył dokładnie 1 czerwca 2013 roku.

Kto może skorzystać z programu?

Adresatem programu są rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, które mieszkają na terenie gminy Trzebnica i mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lub 24 lat - w zależności od kontynuacji nauki. Program nie obejmuje dzieci pracujących, pełnoletnich.

Pakiet zniżek

Korzyści dla rodzin wielodzietnych, które przystąpią do programu:

- 50% zniżki przy zakupie biletów wstępu do Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ

- 50% zniżki przy zakupie biletów na lodowisko miejskie, seanse filmowe oraz płatne imprezy kulturalne organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu

- 50% ulgi przy opłacie za szczepienia przeciwko meningokokom w latach 2017-2019

darmowe przejazdy komunikacją miejską (Linia "A")

- 50% zniżki na dojazdy komunikacją miejską do okolicznych miejscowości naszej gminy: Szczytkowic, Księginic, Świątnik, Węgrzynowa, Jaszyc, Skarszyna, Piersna, Boleścina, Głuchowa Górnego, Raszowa, Ligoty, Masłowa i Marcinowa

- dzieci w wieku przedszkolnym otrzymują 20 dodatkowych punktów podczas rekrutacji do gminnych przedszkoli

- każda rodzina posiadająca aktualną KDR i mająca na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 lat, lub uczących się dzieci w wieku do 25 lat zgłaszając ten fakt w Wydziale Ochrony Środowiska w Gminie Trzebnica i wypełniając odpowiedni wniosek uzyska ulgę w opłacie za oddawanie segregowanych śmieci.

Kliknij i sprawdź partnerów programu Trzebnicka Rodzina 3+.

 

Przedsiębiorco, dołącz do nas!

Z programu Trzebnicka Rodzina 3+ korzysta już 357 rodzin wielodzietnych, to blisko 1800 Twoich potencjalnych Klientów. Do programu mogą przystąpić przedsiębiorcy i usługodawcy, którzy chcą wspierać rodziny wielodzietne. Ich pomoc może polegać na ufundowaniu drobnej usługi, zakupów, bonów czy różnego rodzaju ulg, bonusów i zniżek. Jeśli jesteś właścicielem firmy, dołącz do nas! Zaproponuj rabat dla uczestników programu. Razem stwórzmy środowisko przyjazne dużym rodzinom.

 

Wniosek oraz pakiet informacyjny można pobrać w pokoju nr 78 na I piętrze w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy u koordynatora projektu Grzegorza Króla.

 

Polityka prorodzinna

Program powstał z inicjatywny burmistrza Marka Długozimy oraz jego klubu radnych, którzy tym samym wywiązali się ze swoich obietnic wyborczych. – Rodzina jest fundamentem życia. W naszej gminie są rodziny wielodzietne, które zasługują na wsparcie. Podejmowany przez nie trud utrzymania i wychowania dzieci to naprawdę ogromne wyzwanie. Jeśli w jakiś sposób można im pomóc, trzeba to zrobić. Mam nadzieję, że razem z programem uda się stworzyć środowisko rodzin, które będą miały wpływ na kształtowanie lokalnej rzeczywistości. Karta to nie jedyna forma pomocy. Zaproponowałem również ulgi dla rodzin wielodzietnych w nowym systemie gospodarowanie odpadami. Poza tym staram się konsekwentnie realizować politykę prorodzinną. W ostatnich latach w Gminie Trzebnica powstały dodatkowe miejsca w przedszkolach, m.in. dzięki budowie nowego skrzydła przy Przedszkolu nr 2, przy Szkole Podstawowej nr 3 powstała szkolna stołówka. Zrealizowaliśmy jedne z najważniejszych inwestycji w powojennej historii Trzebnicy – budowę Szkoły Muzycznej I i II stopnia, a także budowę nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 2, która została uruchomiona we wrześniu 2013 r. Młodzież z naszej gminy honorujemy stypendiami im. Jana Pawła II i Burmistrza Gminy Trzebnica. Przystosowaliśmy Urząd Miejski na potrzeby rodziców z dziećmi, mamy podjazd dla wózków, windę, kąciki zabaw dla dzieci. W kalendarz imprez każdego roku wpisujemy te, które służą rodzinnej integracji, m.in. Dni Rodzin, Dzień Dziecka, czy Wigilia. Nie zapominam również o mieszkańcach wiosek. W ostatnich latach udało nam się otworzyć kilkanaście nowych placów zabaw i świetlic – pięknie służą całym rodzinom – mówi Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 

PLIKI DO PROBRANIA:

PDFWniosek o wydanie karty programu "Trzebnicka Rodzina 3+"

PDFDeklaracja przystąpienia do programu "Trzebnicka Rodzina 3+"

plakat_karta dużej rodziny 3+.jpeg

  • Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

  • Partnerzy Programu Trzebnicka Rodzina 3+

  • Trzebnica przyjazna rodzinie!

    Nagroda w wysokości 150 000 zł, zaszczytne II miejsce i gratulacje, które burmistrz Marek Długozima odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego to najważniejsze dla nas punkty uroczystej Gali, która odbyła się 7 listopada. Gala była zwieńczeniem konkursu „Dolny Śląsk Przyjazny Rodzinie" zorganizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Wyróżnione zostały działania władz miasta podejmowane na rzecz rodziny i polityki prorodzinnej, realizowanej przez samorząd.