Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Bezpieczeństwo

Nasza gmina jest bezpieczna! Powołana w 2010 roku Straż Miejska prowadzi prace profilaktyczne i prewencyjne. Funkcjonuje – sprawdzony w innych miastach – całodobowy system monitoringu Trzebnicy, który podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa, wspiera działania prewencyjne oraz pomaga w szybszym niesieniu pomocy poszkodowanym. Bezpieczeństwo to także nowe monitorowane miejsca parkingowe oraz mające powstać na głównych skrzyżowaniach ronda automatycznie zmniejszające prędkość, a tym samym zwiększające bezpieczeństwo pieszych jak i samych kierowców. 

 

 

 

Zobacz także:

  • Bezpieczniej w mieście

    DSC_0010.jpeg

    Monitoring wizyjny funkcjonuje w Trzebnicy już ponad dwa lata. Jego powstanie to inicjatywa burmistrza Marka Długozimy, który w ten sposób chciał zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Udało się. Spadła liczba interwencji – i to o połowę. W najbliższym czasie zamontowane zostaną kolejne kamery.  

  • Sprawy Wojskowe