• EN
 • DE
 • UA

Bezpieczeństwo

Nasza gmina jest bezpieczna! Powołana w 2010 roku Straż Miejska prowadzi prace profilaktyczne i prewencyjne. Funkcjonuje – sprawdzony w innych miastach – całodobowy system monitoringu Trzebnicy, który podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa, wspiera działania prewencyjne oraz pomaga w szybszym niesieniu pomocy poszkodowanym. Bezpieczeństwo to także nowe monitorowane miejsca parkingowe oraz mające powstać na głównych skrzyżowaniach ronda automatycznie zmniejszające prędkość, a tym samym zwiększające bezpieczeństwo pieszych jak i samych kierowców. 

 

 

Zobacz także:

 • Regionalny System Ostrzegania

  rso-02.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica przypomina mieszkańcom o możliwości korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). To darmowa i powszechna usługa umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępna m. in. poprzez telefony komórkowe.

 • Punkty dystrybucji stabilnego jodu potasu

  high-angle-hand-holding-pills.jpeg

  Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica informuje, iż w celu właściwej realizacji procesu dystrybucji preparatu stabilnego jodu potasu, wyznaczył punkty, w których preparat będzie wydawany. Punkty zostały wyznaczone na terenie miasta Trzebnica oraz w każdej wiosce na terenie gminy Trzebnica. W chwili obecnej punkty nie działają. Decyzję o rozpoczęciu wydawania preparatu stabilnego jodu podejmuje Wojewoda lub Prezes Rady Ministrów. Poniżej zestawienie zbiorcze punktów dystrybucji stabilnego jodu potasu, wskazanych na terenie gminy Trzebnica.

 • Bezpieczniej w mieście

  DSC_0010.jpeg

  Monitoring wizyjny funkcjonuje w Trzebnicy już ponad dwa lata. Jego powstanie to inicjatywa burmistrza Marka Długozimy, który w ten sposób chciał zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Udało się. Spadła liczba interwencji – i to o połowę. W najbliższym czasie zamontowane zostaną kolejne kamery.