• EN
 • DE

Aktualności

 • Inauguracyjne Obchody Międzypokoleniowego Dnia Aktywności u Wojewody Dolnośląskiego

  11.jpeg

  We wtorek 25 lutego burmistrz Marek Długozima wraz z delegacją Gminy Trzebnica został zaproszony na spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim, które odbyło się w ramach pierwszej edycji Międzypokoleniowego Dnia Aktywności. Wydarzenie wpisane w kalendarz z inicjatywy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, będzie organizowane cyklicznie w porozumieniu z Kancelarią Premiera Rady Ministrów na terenie całego kraju.

 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  www_PLAKAT_DZIEŃ PAMIĘCI_Żołnierzy Wyklętych 2020.png

  1 marca 2020 r. po raz dziesiąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który ma na celu złożeniu hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Uroczystości upamiętniające odbędą się w 2 marca przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych w Trzebnicy.

 • Wybierz czyste zasady

  plakat czyste zasady.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i materiałami dostępnymi na stronie czystezasady.pl. Powstała ona w ramach ogólnowojewódzkiej antysmogowej kampanii informacyjnej, dzięki której mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli podjąć ważne i świadome decyzje związane z ogrzewaniem ich domów.

 • Rekrutacja 2020/2021

  Zarządzenie_15-01.png

  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi na rok szkolny 2020/2021.

 • Bank żywności 2020

  FB_bank żywności 2020-02.jpeg

  Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica informuje, iż w związku z przystąpieniem do kolejnej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2019, od 24 do 28 lutego 2020 roku pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy będą kwalifikować osoby uprawnione do otrzymania pomocy żywnościowej w Podprogramie 2019, który będzie trwał do końca lipca 2020 roku. Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy prowadzi zapisy w celu ustalenia aktualnej liczby osób i rodzin wymagających w/w rodzaju wsparcia oraz uczestnictwa w działaniach towarzyszących w okresie luty 2020 r. – lipiec 2020 r. Ilość miejsc jest ograniczona.

 • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch

  IS-06.jpeg

  W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

 • Podsumowanie 2019 roku

  Podsumowanie 2019-09.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem 2019 roku w Gminie Trzebnica. 

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 3(173)/2020.

 • VIII Cross Trzebnicki

  11.jpeg

  Ponad pół tysiąca biegaczy w słoneczną sobotę 15 lutego postanowiło rozpocząć sezon biegowy w Trzebnicy. Uzdrowiskowe tereny Trzebnicy i Lasu Bukowego, już po raz ósmy stały się areną zmagań podczas biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica.

 • Relacja wideo z otwarcia trzebnickich rond

  11.jpeg

  13 grudnia przecięta została wstęga na tak wyczekiwanych przez trzebniczan inwestycjach. Zgodnie z obietnicą burmistrz Marek Długozima oddał w ręce mieszkańców Rondo Unii Europejskiej, Rondo 4 czerwca 1989 roku oraz ul. im. premiera Jana Olszewskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z tego wydarzenia.