• EN
 • DE

Aktualności

 • Święto Szkoły Podstawowej nr 2

  15.jpeg

  Z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy w piątek 8 listopada w sali kinowo- widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu zgromadzili się obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także sympatycy i przyjaciele szkoły.

 • Robert Więckiewicz w Trzebnicy

  _11.jpeg

  Na zaproszenie Marka Długozimy – Burmistrza Gminy Trzebnica, 15 listopada, w drugim tygodniu premiery filmu „Ukryta gra”, Kino Polonia 3D gościło wspaniałego, polskiego aktora - Roberta Więckiewicza.

 • Pod skrzydłami Anioła Stróża w Urzędzie Miejskim

  11.jpeg

  18 listopada w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy po raz kolejny wystawione zostały prace artystyczne wykonane przez przedszkolaki. Tym razem z Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Mój Anioł Stróż”.

 • Cerekwica z odnowioną remizą

  11.jpeg

  W Cerekwicy zakończył się remont remizy. Oficjalnego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie Wiceprezesa OSP Cerekwica, radnego Rady Miejskiej oraz sołtysa - Edwarda Sikory, naczelnika OSP Cerekwica Marka Białka oraz prezesa Andrzeja Grochali.

 • Trzebnica dla niepodległej!

  11.jpeg

  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Na pamiątkę tego dnia, w Trzebnicy uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wspólnie wspominając tych, którzy walczyli za nasz kraj, tych którzy ginęli. W czasie uroczystości pod Pomnikiem Wolności odbyło się także odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Szczepanowi Siekierce oraz oficjalne otwarcie skweru jego imienia.  

 • Święto Szkoły Podstawowej nr 3

  13.jpeg

  W bieżącym roku szkolnym na obszarze Gminy Trzebnica najdłużej na oficjalne pasowanie na ucznia musieli poczekać pierwszoklasiści z SP nr 3, ponieważ uroczystość ta przypada każdorazowo na listopad, upamiętniając rocznicę urodzin Patronki Szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie.

 • Trzebnica w akcji UNICEF

  unicef_ekran.jpeg

  Trzebnica włącza się w światową akcję UNICEF z okazji obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. 20 listopada, podobnie jak w tysiącach miast na całym świecie, także w Trzebnicy podświetlimy na niebiesko budynek użyteczności publicznej – Gminne Centrum Kultury.

 • Odnowione wnętrza klasztoru

  11.jpeg

  Wraz z początkiem listopada, dokładnie w święto patronalne Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, w odnowionych wnętrzach zabytkowego klasztoru Sióstr Boromeuszek zorganizowano tegoroczne obchody patronalnego święta, które przypada 4 listopada.

 • Wymiana ogrzewania i termomodernizacja

  spotkanie_ekran_.jpeg

  Już we wtorek (19.11) o godzinie 17:00, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Sali Retro, przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu oraz opowiedzą o tym czym jest energetyka obywatelska i jak oszczędzać na energii elektrycznej.  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 • Trzebnica dla Niepodległej

  100-lecie Niepodległości Trzebnica.jpeg

  Obejrzyj krótki film upamiętniający odsłonięcie w zeszłym roku w Trzebnicy "Pomnika Wolności", podczas finałowego dnia Gminnych Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.