Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Nowa komenda coraz bliżej

  12.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima wspólnie z Komendantem Wojewódzkim insp. Dariuszem Wesołowskim podpisał w Urzędzie Miejskim porozumienie, na mocy którego Gmina Trzebnica przekaże 200 tys. zł na powstanie projektu nowej Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Przypomnijmy, że obiekt dzięki staraniom burmistrza powstanie w sąsiedztwie ul. Czereśniowej.

 • Oświadczenie burmistrza Marka Długozimy

  11.jpeg

  W sprawie obecnej sytuacji szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

 • W trosce o zdrowie mieszkańców

  12.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał deklarację współpracy z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim. Dotyczyła ona dołączenia Gminy Trzebnica do programu „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badania na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Realizacją zadania zajmie się Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

 • Zagrożenia atmosferyczne w pracy na gospodarstwie rolnym

  logo-krus-normal-1586165190.jpeg

  Rolnik wykonujący swoja pracę przebywa często poza pomieszczeniami gospodarskimi. W 2019 roku miejscami zdarzeń większości wypadków uznanych za wypadki przy pracy rolniczej były podwórza, pastwiska, miejsca upraw, tereny leśne i zielone oraz inne miejsca poza gospodarstwem. Do grupy pożar, wybuch, działanie sił przyrody zakwalifikowano 84 wypadki. Głównymi przyczynami tych zdarzeń były opady atmosferyczne, wichury i burze. W grupie upadek osób odnotowano 5894 wypadki.  1541 wypadków powstało z powodu złego stanu nawierzchni tj. nierównego, śliskiego, grząskiego podłoża, a na taką kondycję nawierzchni z pewnością wpływają warunki atmosferyczne.

 • Pozyskiwanie drewna w gospodarstwie rolnym

  logo-krus-normal-1586165190.jpeg

  Od wielu lat drewno pozyskiwane jest na potrzeby gospodarstwa rolnego min. do ogrzewania pomieszczeń, budowy płotów, ogrodzeń lub elementów wyposażenia pomieszczeń dla zwierząt. Narzędzia używane do wycinki i obróbki drewna mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

 • Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym.

  logo-krus-normal-1586165190.jpeg

  W 2019 roku do KRUS zgłoszono 13641 zdarzeń wypadkowych. Organizacja pracy w gospodarstwie to wyzwanie dla rolnika zwłaszcza, gdy często dorosłym towarzyszą dzieci, ucząc się pracy w gospodarstwie. Istnieje szereg różnych zagrożeń związanych z pracą maszynami rolniczymi, obsługą zwierząt gospodarskich, pozyskiwaniem drewna, pracami polowymi, pracą ze środkami ochrony roślin. Budynki mieszkalne znajdują się często w pobliżu pomieszczeń i miejsc wykonywania pracy rolniczej, dlatego tak ważne jest zapewnienie właściwej opieki nad dziećmi. 

 • Koronawirus - nowe zasady bezpieczeństwa od 28 listopada

  KOMUNIKATY od 28.11-06.jpeg

  Nowe zasady bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Zmiany będą obowiązywać od soboty 28 listopada. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Zaktualizowany harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów

  harmonogram

  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów z terentu miasta Trzebnicy w 2020 r. w terminie od 27.11 do 4.12.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 145(185) 2020.

 • Ostatnie pożegnanie radnego Rady Miejskiej śp. Artura Kani

  IMG_2795 - Kopia - Kopia.jpeg

  Prawdziwy trzebniczanin, zakochany w mieście, które od urodzenia było jego domem.