#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Gmina Trzebnica finalistą konkursu Samorząd Pro Familia 2021

  11.jpeg

  Miło jest nam Państwa poinformować, że Gmina Trzebnica została finalistą "Samorząd Pro Familia 2021" w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Burmistrz Marek Długozima uczestniczył dziś w wydarzeniu „Ministerial Videoconference: V4+ COALITION PRO FAMILIA” gdzie z rąk premiera RP Mateusza Morawieckiego odebrał wyróżnienie będące podsumowaniem naszych działań prorodzinnych. Dodać należy, że Gmina Trzebnica jako jeden z dwóch samorządów z terenu Dolnego Śląska dostała się do finału tego prestiżowego konkursu.

 • Rusza Gminny Punkt Szczepień Powszechnych

  182643547_4196947970336575_4977029932768061055_n.jpeg

  Można już zapisywać się na szczepienia, które wykonane zostaną w nowej hali widowiskowo-sportowej. Od kolejnego weekendu (15-16.05.2021 roku) swoją działalność rozpocznie bowiem Gminny Punkt Szczepień Powszechnych w Trzebnicy.

 • Zmiany w składaniu wniosków przez rolników

  płatności obszarowe - grafika 2.jpeg

  Od 15 marca trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych finansowanych z PROW za 2021 r. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  - Grzegorza Pudy, termin ich składania został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski przyjmowane będą również po tej dacie – do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności, zostanie pomniejszona o 1 proc.

 • Informacja o naborze wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieców

  Samochód-16.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica ogłasza, iż z dniem 1 czerwca 2021 r. rozpoczyna nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie powietrza polegające na wymianie źródła ciepła na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego, realizowane na zasadach określonych w Uchwale Nr XXIII/262/21 Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia 25 marca 2021 r.

 • Wielka siatkówka w Trzebnicy

  11.jpeg

  Po wcześniejszych rozmowach z wiceprezesem Polskiego Związku Siatkówki Panem Ryszardem Czarneckim, burmistrza Marek Długozima gościł w Trzebnicy prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Wachowiaka, wiceprezesa Pana Stanisława Łopocińskiego, prezesa Zarządu Volleyball Wrocław Pana Jacka Grabowskiego oraz Pana Marka Sankowskiego z DZPS.

 • Likwidacja barier w Szkole Podstawowej nr 1

  11.jpeg

  Trwa budowa szybu windy w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Usprawni ona osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami komunikację. Prace związane z likwidacją barier wykonuje firma NOVIGO Technika Dźwigowa Łukasza Żacha. Koszt prac to 319 tys. zł. Dodatkowo burmistrz Marek Długozima zapowiedział, że już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu rozbudowy szkoły o nowe piętro, które powstanie do 2023 roku nad łącznikiem. 

 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 staje się faktem

  11.jpeg

  Dziś wydano decyzję zatwierdzającą projekt oraz udzielającą pozwolenia na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z budową łącznika z nową Halą Widowiskowo-Sportową im. Dolnośląskich Olimpijczyków.

 • Planowane wyłączenia prądu

  przerwa_Obszar roboczy 1.png

  Dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.

 • Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

  grafika Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo POZIOM.png

  Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

 • Od 4 maja br. pracę rozpoczynają rachmistrzowie telefoniczni

  FB 6.05_rachmistrz-telefon-strona.jpeg

  4 maja swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię, kontakt nie nastąpi. Pamiętaj, aby chronić swoje dane.